Pechowy początek

W 11. kolejce Tauron Ligi zespół #VolleyWrocław pokonał w Arenie Jaskółka drużynę Roleski Grupa Azoty Tarnów 3:0. Wywalczone trzy punkty pozwoliły wrocławiankom awansować na szóstą pozycję w tabeli.

Pechowo dla tarnowskich siatkarek zakończyło się pierwsze w tym roku spotkanie przed własną publicznością z #VolleyWrocław. Podopieczne Michala Maska w 11. kolejce Tauron Ligi pokonały drużynę Roleski Grupa Azoty Tarnów 3:0. Wywalczone trzy punkty pozwoliły wrocławiankom awansować na szóstą pozycję w tabeli.

Siatkarki z Wrocławia rozpoczęły mecz od prowadzenia 3:0, ale na tablicy wyników szybko pojawił się remis. Na kolejną kilkupunktową przewagę wrocławianek, tarnowianki ponownie odpowiedziały atakiem i w pewnej chwili nawet prowadziły. Nie trwało to jednak długo. W wyniku kolejnych błędów w ofensywie i świetnej serii przyjezdnych, set zakończył się przegraną gospodyń.

Kolejna odsłonę meczu świetnie rozpoczęły wrocławianki, których atutem była doskonała zagrywka. Zdobywane z łatwością punkty doprowadziły szybko do wynku11:4 i choć tarnowianki próbowały gonić rywalki, te skutecznie im to uniemożliwiały. W końcówce seta siatkarki z Tarnowa odrobiły nieco strat, ale na odwrócenie wyniku było już za późno.

Trzeci set to w miarę wyrównana gra obu drużyn. Tarnowiankom udało się wreszcie wejść w rytm gry, ale z czasem zaczęło się pojawiać coraz więcej błędów. Ten moment umiejętnie wykorzystały rywalki i przez jakiś czas gra toczyła się punkt za punkt. Mecz rozstrzygnęła świetna seria wrocławianek w końcówce seta, która dała przyjezdnym cenne trzy punkty.

Roleski Grupa Azoty Tarnów - #VolleyWrocław 0:3 (19:25, 20:25, 20:25)
Roleski Tarnów: Świstek, Ponikowska, Kowalska, Marcyniuk, Ociepa, Łyczakowska, Żurawska (L), Pawłowska (L) oraz Szumera, Szczepańska