Poznaliśmy kandydatów do Parlamentu Europejskiego

Minął termin rejestracji list kandydatów do Parlamentu Europejskiego. W naszym okręgu, obejmującym teren dwóch województw, małopolskiego i świętokrzyskiego swoje listy zarejestrowało 10 komitetów wyborczych. W sumie o mandaty będzie ubiegać się 100 kandydatów.

100 kandydatów ubiegać się będzie 7 czerwca o mandaty do Parlamentu Europejskiego w okręgu wyborczym obejmującym teren Małopolski i Świętokrzyskiego. Listy kandydatów zarejestrowało 10 komitetów.

W gronie potencjalnych europosłów znalazło się kilka osób uczestniczących w życiu publicznym Tarnowa i regionu. Na liście Prawa i Sprawiedliwości znalazł się Edward Czesak, aktualny poseł z Brzeska, wśród kandydatów Platformy Obywatelskiej jest Robert Wardzała, tarnowski radny, z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej kandyduje Marian Cichy, a z Komitetu Wyborczego Libertas były poseł PSL Władysław Żabiński.

Komitet Wyborczy Libertas

1. WIERZEJSKI Wojciech
2. ŻABIŃSKI Władysław
3. ZAJĄC Edmund
4. MURZYN Leszek
5. DĘBSKI Stanisław Jan
6. BEDNAREK Halina Ewa
7. PAPIEŻ Stanisław
8. CHODOROWSKI Jarosław
9. SENDOR Stanisław Krzysztof
10. STACHURA Piotr Paweł


Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

1. GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN Róża Maria
2. MIODOWICZ Konstanty Bronisław
3. SONIK Bogusław Andrzej
4. ZEGZDA Leszek Jan
5. WARDZAŁA Robert Marian
6. SATERNUS Andrzej
7. PATENA Marta Elżbieta
8. PAJĄK Jacek Paweł
9. HERTIG Piotr Wojciech
10. ADAMCZYK Franciszek


Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy

1. OLSZEWSKI Mariusz Jacek
2. WÓJCIK Patryk Ryszard
3. DOMAGAŁA Zbigniew
4. LIBERA Antoni Mieczysław
5. WĄTROBA Jolanta Danuta
6. GRUCHACZ Edyta Katarzyna
7. ROKICKA Urszula Joanna
8. SABAT Cezary Sebastian
9. ZIELIŃSKI Bartosz Roman
10. ŁUTCZYK Karol Jerzy


Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

1. SIEKIERSKI Czesław Adam
2. KOZAK Wojciech
3. KAŁA Józef
4. NOWOGÓRSKA Urszula Teresa
5. WIELGUS Włodzimierz
6. ŻBIK Janusz Stefan
7. ZABORNIAK Stanisław Franciszek
8. KWIATKOWSKI Tadeusz
9. GÄRTNER Halina Katarzyna
10. OSTRZOŁEK Grzegorz Piotr


Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej

1. ZAJĄC Krystyna Aniela
2. CIURASZKIEWICZ Marek Tadeusz
3. DROŻDŻOWSKI Kazimierz
4. GRANDYS Andrzej Aleksander
5. MIRSKI Andrzej Marek
6. KOBYŁECKI Jan
7. HOLENDER Krzysztof Leonard
8. PŁOSZCZYCA Jan
9. ŁUKASIK Janusz Tomasz
10. POPIEŁUSZKO Ryszard Franciszek


Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

1. ZIOBRO Zbigniew
2. KOWAL Paweł Robert
3. WŁOSOWICZ Jacek Władysław
4. CZESAK Edward Stanisław
5. SZCZERSKI Krzysztof Maria
6. SKORUPA Tadeusz Wojciech
7. BARTUŚ Barbara Halina
8. JĘDRYS Michał
9. PĘK Bogdan Marek
10. ANDRZEJEWSKI Mariusz Wiesław


Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej

1. SZLĘK Agnieszka
2. WÓJCIK Kazimierz Marian
3. SZAMBELAN Józef Krzysztof
4. BEDNAREK Bogdan Jan
5. JABŁOŃSKI Stanisław Wiktor
6. KOSOWICZ Dariusz
7. DORENDA Bogusław Zbigniew
8. ADAMSKI Jarosław Mariusz
9. WĄS Zygmunt
10. WROŃSKI Leszek Józef


Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej

1. ŻÓŁTEK Stanisław
2. DUDEK Czesław
3. FAŁOWSKI Kazimierz Szczepan
4. SZATAN Jarosław Kazimierz
5. KRÓL Józef
6. WIECIECH Paweł Krzysztof
7. JAMRO Szymon
8. STAWIARSKI Henryk Maciej
9. STARZYŃSKI Paweł Adam
10. MISIASZEK Wojciech Zbigniew


Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004)

1. ONYSZKIEWICZ Janusz
2. KIK Kazimierz
3. BOROŃ Kazimierz
4. CZUDEJ Arkadiusz Robert
5. SKOWRON Karolina Marta
6. PÓŁCHŁOPEK Aleksander Andrzej
7. WASIK Rafał Marcin
8. ŻELAZNY Robert
9. HAUSNER Danuta Czesława
10. SZMEL Marcin Jarosław


Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

1. SZEJNA Andrzej Jan
2. SENYSZYN Joanna
3. JASKIERNIA Jerzy Andrzej
4. SAS Kazimierz
5. MĄSIOR Bogusław Mikołaj
6. BARWINEK Ryszard
7. CICHY Marian Władysław
8. KRÓLIKOWSKI Włodzimierz
9. HAPCZYN Krzysztof Arkadiusz
10. ROKITA Robert
30.04.2009
Twój komentarz:
kod bezpieczeństwa
Ankieta
Czy Twoim zdaniem "afera podsłuchowa" wpłynie na wyniki wyborów samorządowych?
aktualnoœci Tarnów
| | | |