Piknik na trawie, siatkówka na plaży

Kamil Strzelec i Andrzej Płachut oraz Marta Chmioła i Ewelina Wojdak – oto najlepsi zawodnicy i zawodniczki w siatkówce plażowej w gminie Borzęcin. To właśnie te dwa duety zwyciężyły w rozgrywanym w Warysiu turnieju siatkówki plażowej o puchar wójta gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka, zorganizowanym w ramach rodzinnego pikniku na trawie.

Pięć zespołów kobiecych i aż 14 męskich wzięło udział w turnieju siatkówki plażowej w Warysiu w gminie Borzęcin.

Panowie rywalizowali systemem pucharowym do dwóch wygranych setów. Zwycięzcy pierwszych meczy oraz zespół z najlepszym wynikiem spośród przegranych awansowali do II rundy. Zwycięzcy pojedynków drugiej rundy stworzyli dwie pary półfinałowe.

W pierwszym półfinale para Paweł KrzemińskiRafał Stąsiek bez straty seta pokonała Mateusza i Bartłomieja Obłąków, natomiast w drugim półfinale pasjonującą walkę o awans stoczyli późniejsi zwycięzcy turnieju – Kamil Strzelec i Andrzej Pachut z duetem Marcin KrzemińskiDawid Wojciechowski.

W finale para Strzelec – Płachut pokonała rywali 2:0, a trzecie miejsce wywalczyli Mateusz i Bartłomiej Obłąk.

Pięć żeńskich zespołów grało systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. Od samego początku rywalizacji głównymi faworytkami były Marta Chmioła i Ewelina Wojdak, które popisały się znakomitą formą i wielkimi siatkarskimi umiejętnościami, wygrywając pewnie wszystkie swoje mecze i nie tracąc w całym turnieju nawet seta.

Z rąk wójta Janusza Kwaśniaka oraz zastępcy wójta Tadeusza Żurka zwycięzcy otrzymali puchary, o które toczyła się rywalizacja, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.