Porażka z wiceliderem

Piłkarze Unii przegrali z wiceliderem ze Skarżyska-Kamiennej 0:1. Szkoda straconych punktów, bo tarnowianie zagrali dobry mecz. Unia zajmuje w tabeli III ligi 11 pozycję, mając dziewięć punktów zdobytych w dziewięciu spotkaniach. Najbliższym rywalem drużyny z Mościc będzie BKS Bochnia.

Piłkarze Unii doznali trzeciej z rzędu porażki. Tym razem ulegli na własnym boisku Granatowi Skarżysko-Kamienna 0:1.

W pierwszej połowie goście kilkakrotnie mogli objąć prowadzenie, ale dobrze spisywał się w bramce tarnowian Libera, który dwukrotnie bronił w sytuacji sam na sam z piłkarzami Granatu. Unia także miała swoją szansę, ale w 35 minucie Adamski w dobrej sytuacji zamiast do bramki trafił w bramkarza gości.

Po przerwie trwała na murawie wyrównana walka. Goście mogli zdobyć gola po uderzeniu głową Malinowskiego, gospodarze odpowiedzieli akcją Ślęzaka, który wyłożył piłkę Wójcikowi, ale strzał tego ostatniego zablokował obrońca.

W 80 minucie, po uderzeniu Ślęzaka z rzutu wolnego i strzale głową Adamskiego, piłka trafiła w słupek bramki Granatu, a chwilę później goście zdobyli decydującą o wyniku bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na linii pola bramkowego znalazł się nie pilnowany Mateusz Dziubek i skierował piłkę do siatki.

Unia zajmuje w tabeli III ligi 11 lokatą z dziewięcioma punktam, wywalczonymi w dziewięciu meczach. W kolejnym spotkaniu tarnowianie zagrają na wyjeździe z BKS Bochnia.

Unia Tarnów – Granat Skarżysko-Kamienna 0:1 (0:0)
Bramka: Dziubek (81 min.)

Zółte kartki: Kazik, Jamróg - Markowicz, Dziubek, Chrzanowski

Unia: Libera - Jamróg, Niewola (46 min. Pawlak), Witek, Węgrzyn, Bachula (57 min. Wójcik), Ślęzak, Kazik, Matras, Adamski, Wróbel (72 min. Radliński)

Sędziował: M. Fudala (Brzesko), widzów: 300