Przywieźli punkty

W wyjazdowym spotkaniu Termalica Bruk-Bet Nieciecza pokonała w Jaworznie GKS Tychy 3:0. To trzecie z rzędu zwycięstwo zespołu z Niecieczy. Termalica zajmuje w lidze szóste miejsce z 15 punktami. W następnej kolejce niecieczan czeka pojedynek z Wisłą Płock.

Trwa zwycięska seria drużyny z Niecieczy. Termalica efektownie pokonała na wyjeździe GKS Tychy 3:0. Pierwszy gol padł w 36 minucie. Kiełb idealnie podał do Kujawy, ten, będąc już w polu karnym, ograł obrońcę i trafił do siatki. Gospodarze mogli wyrównać pod koniec pierwszej połowy, ale piłka po strzale Szczęsnego trafiła w boczną siatkę.

W drugiej połowie tyszanie śmielej zaatakowali, blisko zdobycia gola był Mączyński, który przegrał jednak pojedynek sam na sam z Nowakiem.

W miarę upływu czasu inicjatywę przejmowali niecieczanie. W 59 minucie Kujawa podał do Kiełba, a ten posłał piłkę do siatki między nogami bramkarza. W końcówce meczu strzałem zza linii pola karnego wynik meczu ustalił Pielorz.

Termalica zajmuje w tabeli I ligi szóstą lokatę, mając 15 punktów po dziewięciu kolejkach spotkań. W następnym meczu rywalem piłkarzy z Niecieczy będzie Wisła Płock.

GKS Tychy – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:3 (0:1)

Bramki: Kujawa (37 min.), Kiełb (61 min.), Pielorz (89 min.)

Żółte kartki: Lisowski, CarnotaCzerwiński

Termalica: NowakPiątekCzerwiński, Pleva, Jarecki, Kiełb, Sołdecki, Pielorz, Pawlusiński (73 min. Biskup), Rybski (82 min. Horvath), Kujawa (87 min. Schulmeister)

Sędziował: M. Szrek (Kielce), widzów: 200