Na remis

Piłkarze Unii Tarnów zremisowali wyjazdowy mecz ligowy z Wierną Małogoszcz 1:1. Mecz rozpoczął się od prowadzenia tarnowian, ale gospodarze zdołali wyrównać. Unia zajmuje w tabeli III ligi dziewiąte miejsce, a w kolejnym spotkaniu zmierzy się z Janiną Libiąż.

Piłkarze Unii Tarnów zakończyli serię wyjazdowych meczów ligowych  remisem w Małogoszczy. Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła zbyt wielu emocji, choć tarnowianie mieli okazję do objęcia prowadzenia. Żaden gol w tej części gry jednak nie padł.

Ciekawiej było po przerwie. W 66 minucie błąd popełnił jeden z obrońców gospodarzy,wykorzystał to Matras i Unia objęła prowadzenie.

Niestety, kilka minut później gospodarze wyrównali. Po podaniu Strzębskiego piłka trafiła do Wijasa, a ten strzałem w długi róg trafił do siatki.

Po koniec meczu to gospodarze mieli przewagę, ale nie udało się im pokonać Libery i pojedynek zakończył się podziałem punktów.

Unia po rozegraniu 12 spotkań ma 16 punktów i zajmuje w tabeli III ligi dziewiąte miejsce. Następny mecz tarnowianie wreszcie rozegrają u siebie – z Janiną Libiąż.

Wierna Małogoszcz – Unia Tarnów 1:1 (0:0)
Bramki: S. Wijas (72 min.) - Matras (66 min.)
Żółte kartki: Bała, Kołodziejczyk - Węgrzyn, Adamski
UNIA: Libera - Jamróg, Pawlak, Witek, Węgrzyn, Bachula (61 min. Adamski), Ślęzak (85 min. Gurgul), Tyl (82 min. Niewola), Matras, Wróbel, Świątek (80 min.Drwal)
Sędziował: K. Kierzkowski (Kielce), widzów: 100