Wystawa w Galerii Aniołowo

 Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie i Fundacja REPI zapraszają 16 października o godzinie 16.00 do Galerii Twórczości Artystów Niepełnosprawnych Aniołowo na wernisaż integracyjnej wystawy twórczości uczestników WTZ oraz profesora Janusza Kirenki. Bezpośrednio po wernisażu odbędzie się w Klubie Inteligencji Katolickiej autorski wieczór poetycki Janusza Kirenki. Wystawa w Galerii Aniołowo czynna będzie do 17 listopada.

 

W Galerii Twórczości Artystów Niepełnosprawnych Aniołowo przy ulicy Żydowskiej 2 w Tarnowie odbędzie się 16 października o godzinie 16.00 wernisaż wystawy twórczości uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im Jana Pawła II oraz profesora Janusza Kirenki.

Na wystawie będzie można obejrzeć i kupić prace wykonane w poszczególnych pracowniach WTZ. Zaprezentowane zostaną prace rękodzieła artystycznego, formy użytkowe, biżuteria, kartki okolicznościowe oraz ozdoby wielkanocne i bożonarodzeniowe. Ponad to, a może przede wszystkim, będzie można obejrzeć bardzo ciekawe obrazy niepełnosprawnych artystów.
Prof. dr hab. Janusz Kirenko poza pracą naukowo-dydaktyczną i działalnością społeczną zajmuje się malarstwem. Tworzy ikony, a ostatnio coraz częściej pejzaże. Brał udział w kilku wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Prof. dr hab. Janusz Kirenko odbył studia w latach 1978-1982 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Stopień doktora nauk humanistycznych uzyskał w 1988 roku, a stopień doktora habilitowanego w roku 1999. W czerwcu 2009 roku otrzymał tytuł profesora. Pracę na UMCS rozpoczął od stanowiska asystenta-stażysty w Zakładzie Psychopedagogiki Specjalnej, by kontynuować ją na stanowiskach: asystenta, starszego asystenta, adiunkta, a od 2002 roku profesora nadzwyczajnego UMCS. Od 2005 roku jest kierownikiem Zakładu Pedeutologii i Edukacji Zdrowotnej. Pełni również funkcję dyrektora Instytutu Pedagogiki UMCS. W wyniku nieszczęśliwego wypadku doznał złamania kręgosłupa w odcinku szyjnym wraz z uszkodzeniem rdzenia kręgowego, co spowodowało wystąpienie paraliżu kończyn dolnych i górnych. Pomimo barier i ograniczeń wynikających z niepełnosprawności, Janusz Kirenko uzyskuje wybitne osiągnięcia w działalności naukowej i twórczej.Sam o sobie mówi: - Starałem się nie zmarnować swojego życia, chociaż uczyniłem w nim wiele by je skomplikować. Jeszcze długo po wypadku zadawałem sobie pytanie o sens tego wszystkiego. Dlaczego dotknął mnie taki los. Nie stworzyłem ku temu szczególnych warunków. Ani nie byłem birbantem, ani kimś, kto chciałby nadto widocznie imponować innym, ani tym bardziej w chwili zdarzenia pijany lub nawet po przysłowiowym piwie, co w wielu przypadkach dyskredytuje takiego człowieka w opinii publicznej. Nic z tych rzeczy. Jeszcze jeden skok przed obiadem. Tyle przecież ich już wykonałem. Niestety. Zaciągnąłem u Pana Boga kredyt na życie. Starałem się więc go spłacić, i nieustannie to czynię, najlepiej jak potrafię.

Bezpośrednio po wernisażu odbędzie się w tarnowskim Klubie Inteligencji Katolickiej autorski wieczór poetycki Janusza Kirenki.

Wystawa w Galerii Aniołowo czynna będzie do 17 listopada.

14.10.2013
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |