Wzbogacają ofertę edukacyjną

 Bardzo dobrze rozpoczął się nowy rok szkolny dla tarnowskiego Stowarzyszenia Ich Lepsze Jutro. Organizacja wygrała dwa konkursy dotacyjne, których założeniem jest wzbogacanie oferty edukacyjnej i kulturalnej na terenach wiejskich. W ramach projektów, dzieci ze wsi i małych miast będą miały zorganizowane zajęcia sportowe i kulturalne. Środki na realizację obu projektów przekazała Fundacja PZU.

 

Stowarzyszenie Ich Lepsze Jutro realizuje dwa projekty edukacyjne, współfinansowane przez Fundację PZU. Pierwszy projekt pod nazwą „Mała liga piłki ręcznej – wielki sport na ziemi gorlickiej” dotyczy zajęć sportowych organizowanych dla dzieci z ośmiu szkół podstawowych regionu. W zajęciach przez cały rok szkolny wezmą udział uczniowie placówek oświatowych z Libuszy, Rożnowic, Racławic, Binarowej, Lipinek, Wilczysk, Radgoszczy i Tuchowa. Środki, przyznane Stowarzyszeniu, pokryją koszty wynagrodzeń dla trenerów i sędziów, obsługi medycznej w czasie zawodów, koszulek dla drużyn czy piłek do treningów. Nie zabraknie również medali, statuetek i pucharów dla zwycięskich drużyn. Finał projektu zaplanowano na późną wiosnę przyszłego roku.

Projekt pod nazwą „Mała Liga” powstał wyłącznie z myślą o dzieciach i młodzieży ze wsi. Głównym celem zadania jest umożliwienie dzieciom uczestnictwa w wydarzeniach sportowych dzięki organizacji zawodów piłki ręcznej. Przez realizację projektu uczniowie zostaną zachęceni do uprawiania piłki ręcznej i rozwoju zainteresowań sportem. W oparciu o małą ligę piłki ręcznej powstanie innowacyjny system szkolenia dzieci i młodzieży. Partnerem projektu jest Uczniowski Klub Sportowy WIERT-MET w Libuszy oraz miejscowy zespół szkolno-przedszkolny.

Z kolei zrealizowany w ostatnich dniach projekt „PZU z kulturą” polegał na zorganizowaniu dwudniowej wycieczki do Krakowa dla blisko stu dzieci. Uczniowie szkół podstawowych z Nieczajny Górnej, Gruszowa Wielkiego i Dąbrowy Tarnowskiej spędzili weekend w Krakowie, gdzie zwiedzili szereg instytucji kultury, muzeum i katedrę na Wawelu, Kopiec Kościuszki, uczestniczyli w premierze sztuki w Teatrze Groteska oraz odbyli lekcję ekologiczną w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wyjątkową atrakcją było zwiedzanie krakowskiego Kazimierza szlakiem żydowskim. Dotacja pozwoliła również na sfinansowanie dzieciom noclegu w hotelu i wyżywienia.

01.11.2013
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |