Pewna wygrana siatkarek

Siatkarki PKCh PWSZ Tarnów pewnie pokonały we własnej hali AZS UEK Kraków 3:0. Tarnowianki zajmują w tabeli II ligi czwartą lokatę z 13 punktami zdobytymi w sześciu meczach.

Siatkarki PKCh PWSZ Tarnów w meczu bez historii i bez emocji pokonały AZS UEK Kraków 3:0.

W pierwszej partii wyrównana walka trwała do stanu 10:10. Chwilę później tarnowianki prowadziły 16:10, następnie 18:11, by wygrać seta 25:16.

W drugiej partii gospodynie od początku osiągnęły przewagę, prowadziły 11:14 i 24:8. Ostatecznie w całym secie krakowianki wywalczyły zaledwie 10 punktów.

Set trzeci przebiegał podobnie jak pierwszy. Rozpoczął się od prowadzenia gości 3:0. Później krakowianki prowadziły jeszcze 9:6, i w tym momencie gospodynie rozpoczęły odrabianie strat. Doprowadziły do remisu 9:9, a później objęły prowadzenie, którego nie oddały do końca spotkania.

Drużyna z Tarnowa zajmuje w tabeli II ligi czwarte miejsce. Tarnowianki w sześciu spotkaniach wywalczyły 13 punktów, a w następnym pojedynku zmierzą się na wyjeździe z zespołem z Proszowic.

PKCh PWSZ Tarnów – AZS UEK Kraków 3:0 (25:16, 25:10, 25:16)

PKCH PWSZ: Torbusińska, Dyrek, Sobczak, Podlasek, Ruszel, Lewandowska, Brzezińska (libero) oraz Styrkowiec, Lipińska, Zemełka, Wyroba