Fatalna druga połowa

Piłkarze ręczni SPR Tarnów przegrali na wyjeździe z MKS Kalisz 27:35, choć do 40 minuty prowadzili wyrównaną walkę z faworyzowanymi gospodarzami. Tarnowianie nadal mają dwa punkty zdobyte w ośmiu spotkaniach i zajmują w tabeli I ligi 12 miejsce.

Gdyby mecz piłki ręcznej trwał 40 minut, piłkarze ręczni SPR Tarnów mogliby sprawić w Kaliszu miłą niespodziankę kibicom.

Tarnowianie mecz z MKS rozpoczęli od prowadzenia 2:0. Później na prowadzenie wyszli gospodarze, ale goście nie pozwolili sobie na poniesienie dużych strat i w ciągu ostatnich pięciu minut pierwszej połowy najpierw doprowadzili do remisu, a później osiągnęli dwubramkowe prowadzenie.

Dobrze dla tarnowian wyglądał również początek drugiej części gry. Goście prowadzili 20:17 i 22:20. W 43 minucie na tablicy wyników pojawił remis 23:23 i od tej pory do głosu doszli gospodarze.

Tarnowianie zaczęli grać nerwowo i mało skutecznie, a gospodarze sukcesywnie powiększali przewagę, która urosła ostatecznie aż do ośmiu bramek.

SPR Tarnów po ośmiu kolejkach spotkań ma dwa punkty i zajmuje w tabeli I ligi 12 miejsce, wyprzedzając AZS UMCS Lublin i Anilanę Łódź.

W kolejnym meczu rywalem tarnowian będzie Olimp Grodków.

MKS Kalisz – SPR Tarnów 35:27 (15:17)

SPR: Barnaś, Szostak - Dutka 8, Szatko 7, Basiak 7, Jewuła 2, Kubisztal 1, Kowalik 1, Niemiec 1, Satriyo, Gabiga, Wajda, Sokół, Jękot