Bezcenne punkty

Szczypiorniści SPR Tarnów pokonali w Tarnowie UKS Olimp Godków 31:29. To druga wygrana tarnowian w rozgrywkach I ligi. SPR zajmuje w tabeli 11 miejsce, mając cztery punkty zdobyte w dziewięciu spotkaniach.

Piłkarze ręczni SPR Tarnów odnieśli drugie zwycięstwo w rozgrywkach I ligi. Tym razem tarnowianie pokonali u siebie Olimp Godków 31:29.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości, ale już po kilku minutach to gospodarze prowadzili 4:1.

Przewaga tarnowian utrzymywała się przez całą pierwszą połowę, choć w pewnym momencie stopniała do jednej tylko bramki - 11:10. W ostatnich minutach przed przerwą tarnowianie zdobyli dwa kolejne gole i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 16:13.

Podobnie wyglądała druga część spotkania. Goście ambitnie zmniejszali straty, w 40 minucie było 21:20, gospodarze utrzymywali jednak korzystny dla siebie rezultat. Od stanu 23:20 obydwie drużyna grały „bramka za bramkę”, co pozwoliło tarnowianom cieszyć się z wygranej po końcowym gwizdku.

SPR zajmuje w tabeli I ligi 11 miejsce. Po dziewięciu kolejkach spotkań tarnowianie mają cztery punkty, a następny mecz rozegrają we Wrocławiu ze Śląskiem – liderem I ligi.

SPR Tarnów – Olimp Godkow 31:29 (16:13)

SPR: Barnaś, Szostak, Ciochoń - Dutka 6, Kowalik 6, Szatko 5, Basiak 5, Jewuła 4, Wajda 3, Gabiga 1, Kubisztal 1, Niemiec, Waligóra, Satriyo, Sokół, Jękot