Nie sprostali liderowi

Zespół Unii Tarnów uległ na własnym boisku Łysicy Bodzentyn 0:2. Tarnowianie zajmują w tabeli III ligi szóstą lokatę z 25 punktami po 17 meczach. Następne mecze rozegrane zostaną w marcu przyszłego roku.

Piłkarze Unii Tarnów zagrali niezły mecz, ulegli jednak liderowi tabeli, Łysicy Bodzentyn, 0:2.

Goście mogli objąć prowadzenie już w 11 minucie, ale piłka po uderzeniu Kalista trafiła w słupek bramki Unii. Pierwsza bramka padła w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Po indywidualnej akcji w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Krzysztof Trela i dał gościom prowadzenie.

Początek drugiej połowy należał do Unii, w 54 minucie akcja Łysicy zakończyła się jednak zdobyciem drugiego gola przez Andułę.

Gospodarze do końca meczu starali się odrobić straty, najlepszą okazję miał w 59 minucie Pawlak, ale trafił w poprzeczkę.

Ten mecz zakończył jesienną rundę rozgrywek III ligi. Unia po 17 kolejkach ma 25 punktów i zajmuje w tabeli szóstą pozycję. Prowadzi Łysica Boedzentyn z 37 punktami.

Unia Tarnów - Łysica Bodzentyn 0:2 (0:1)
Bramki: Trela (45 min.), Anduła (54 min.)
Żółte kartki: Pawlak, Gurgul - D.Gardynik
Unia: Libera - Jamróg (72 min. Szumlański), Niewola, Pawlak, Gurgul, Sojda (86 min. Kamiński), Kazik, Ślęzak, Świątek, Wójcik, Adamski (79 min. Wróbel)
Sędziował: K. Adamski (Ostrowiec Świętokrzyski), widzów: 300