„Księga lasu" - wkrótce premiera dla najmłodszych

 Teatr im Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprasza 30 listopada o godzinie 16.00 na premierę familijnego spektaklu „Księga lasu". To teatralno-muzyczna baśń dla najmłodszych podkreślająca potrzebę czułości i troskliwości w kontakcie człowieka z naturą i zwierzętami. Spektakl, przygotowany na podstawie tekstu Wojciecha Graniczewskiego, wyreżyserował Tomasz Piasecki.

 

30 listopada o godzinie 16.00 tarnowski teatr zaprasza na premierę familijnego spektaklu „Księga lasu".

W uschniętym, prastarym lesie panuje martwa cisza.Na polanę przybywa Drwal Maciej, by ściąć rosnący tam tysiącletni dąb. Tuż przed rozpoczęciem pracy Drwal odkrywa, że powodem braku sił życiowych lasu jest choroba Echa, które tak długo powtarzało wrzaski ludzi nie szanujących leśnej ciszy, aż ochrypło i w końcu straciło głos. To wtedy ze smutnego lasu odeszły zwierzęta i odfrunęły ptaki.
Drwal postanawia uratować las i wyrusza na poszukiwanie lekarstwa dla chorego Echa. W czasie swojej wędrówki trafia w sidła Pająka, a także na dwór Królowej leśnych pszczół oraz do apteki Zaskrońca.
Czy dzielny drwal odnajdzie trzy zaczarowane kwiaty i pozna zaklęte w nich czarodziejskie słowa - klucze do szczęśliwego życia? Czy Echo odzyska głos, a las wróci do życia i na nowo rozkwitnie? Do poszukiwania odpowiedzi teatr zaprasza swoich najmłodszych widzów.

- „Księga lasu” została napisana blisko 30 lat temu. A zdecydowałem się na nią, bo uważam że to świetny tekst. Po drugie tematyka jaką porusza, czyli ekologia, miłość i przyjaźń, nigdy nie tracą na znaczeniu. Może nas dorosłych, po jej obejrzeniu, przywróci do porządku? – mówi Tomasz Piasecki, reżyser spektaklu.

Spektakl jest realizowany w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. Wszystkie osoby zaangażowane w jego przygotowanie związane są na co dzień z tarnowskim teatrem lub Tarnowem.

Do współpracy przy realizacji, obok piątki aktorów (w tym reżysera), została zaproszona Elżbieta Kuzemko-Rausz, przygotowującą od strony wokalnej niejeden tarnowski spektakl; Krystyna Szaforz, której kostiumy można było podziwiać w „Lokomotywie II” oraz Maciej Sroka, autor rozwiązań scenograficznych a zarazem teatralny grafik. Muzykę napisał Jan Hnatowicz, pochodzący z pobliskiego Okocimia, którego dorośli znają m.in. z aranżacji muzycznej „Ballady o walizce” Grupy „Pod Budą”.

Poza premierą przygotowano dla najmłodszych widzów szereg dodatkowych atrakcji, m.in. warsztaty scenograficzne, festiwal rękodzieła, a spektakl będą promować gadżety ekologiczne zachęcające do opracowania własnych elementów scenografii z wykorzystaniem surowców wtórnych.

Bilety na spektakle dostępne są w kasie teatru - także w atrakcyjnych cenach w ramach biletu rodzinnego. Bilety można również zakupić przez internet. Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne – tel. 14 688 32 87.

28.11.2013
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |