Tie-break dla tarnowianek

Siatkarki PKCH PWSZ Tarnów pokonały w Tarnowie wicelidera tabeli – Tomasovię Tomaszów Lubelski 3:2. Mecz był bardzo wyrównany i emocjonujący. Po tej wygranej tarnowianki mają 15 punktów zdobytych w 10 spotkaniach i zajmują w tabeli swojej grupy II ligi szóstą pozycję.

Bardzo dobrze spisały się siatkarki PKCH PWSZ Tarnów, pokonując w ligowym pojedynku we własnej hali Tomasovię Tomaszów Lubelski 3:2.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia tarnowianek 1:0, ale przez całą pierwszą partię trwała wyrównana walka. Zespół gości prowadził 5:3, za chwilę gospodynie doprowadziły do remisu 5:5. Później tarnowianki zdobyły dwa punkty przewagi (9:7), równie szybko odrobione przez siatkarki gości. W końcówce seta tarnowianki prowadziły 20:18 i 24:23, jednak to nie wystarczyło do wygrania partii. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:27.

Drugi set tarnowianki rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Przewagi nie udało się utrzymać, po chwili na tablicy wyników widniał remis 10:10. Gospodynie znowu jednak zaczęły grać lepiej, doprowadziły do stanu 16:12 i nie pozwoliły sobie odebrać przewagi do końca partii zakończonej wynikiem 25:23.

Wyrównana walka toczyła się również w secie trzecim. Zespół gości prowadził już 20:18, ale tarnowianki zdobyły trzy punkty z rzędu i wygrały seta 25:21.

Wygraną gospodyń powinien zakończyć się także czwarty set, w którym tarnowianki prowadziły już 23:15. Niestety, w tym momencie „stanęły”, pozwalając doprowadzić do wyniku 23:24, i przegrały partię 24:26.

Na szczęście ten wynik nie zniechęcił drużyny z Tarnowa do dobrej gry w tie-breaku. Gospodynie od początku objęły prowadzenie i wygrały decydująca partię różnicą pięciu punktów.

PKCH PWSZ zajmuje w tabeli II ligi szóstą lokatę, mając 15 punktów zdobytych w 10 meczach.  W następnej kolejce tarnowianki zmierzą się na wyjeździe z sąsiadkami w tabeli – ekipą z Rzeszowa.

PKCH PWSZ Tarnów – Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:2 (25:27, 25:23, 25:21, 24:26, 15:10)