Łodzianie lepsi

Piłkarze ręczni SPR Tarnów przegrali mecz ligowy w Łodzi 25:28. W ten sposób łodzianie zrównali się punktami z zespołem z Tarnowa. Tarnowianie mają po 12 kolejkach spotkań cztery punkty, zajmują w tabeli 11 miejsce, a w następnym meczu zmierzą się u siebie z AZS UMCS Lublin.

Mimo dobrego początku szczypiorniści SPR Tarnów przegrali wyjazdowy mecz ligowy z Anilaną Łódź 25:28. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia tarnowian 3:0. Później to gospodarze objęli prowadzenie 6:5 i do końca pierwszej połowy toczyła się wyrównana walka. Łodzianie prowadzili jeszcze 11:8, ale przed przerwą tarnowianie doprowadzili do rezultatu 12:12.

Druga część meczu rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Tarnowianie wyszli na prowadzenie 15:13, ale niedługo później to gospodarze prowadzili 17:16.

Goście starali się odrabiać straty, ale bardzo dobrze spisywał się w bramce Anilany Bartłomiej Bartczak. Gospodarze prowadzili  już nawet różnicą czterech bramek, a jedyne, co udało się piłkarzom z Tarnowa, to zmniejszyć rozmiary porażki.

Dzięki tej wygranej Anilana zrównała się punktami z drużynami z Tarnowa i Sosnowca. Tarnowianie zajmują 11 miejsce w tabeli I ligi z czterema punktami. W następnej kolejce drużyna SPR znowu zagra pojedynek „o wszystko” z zajmującą ostatnią lokatę ekipą AZS UMCS Lublin.  Mecz odbędzie się w Tarnowie.

Anilana łódź - SPR Tarnów 28:25 (12:12)
SPR: Barnaś, Nowak - Niemiec, Dutka 7, Szatko 2, Jewuła, Basiak 5, Kubisztal 3, Gabiga 2, Kowalik 3, Wajda 3, Sokół