Wygrana w Rzeszowie

Siatkarki PKCH PWSZ Tarnów pokonały w wyjazdowym meczu II ligi zespół Developres MKS V LO Rzeszów 3:1. Tarnowianki po 11 spotkaniach mają 18 punktów. Kolejny mecz PKCH PWSZ rozegra 21 grudnia u siebie z zespołem z Gorlic, liderem tabeli.

Siatkarki PKCH PWSZ Tarnów odniosły kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Tym razem tarnowianki wygrały w Rzeszowie 3:1.

Pierwszą partię wygrały gospodynie. Wyrównana walka toczyła się do stanu 11:11, później rzeszowianki prowadziły 15:11 i 18:13. Siatkarki z Tarnowa odrobiły część strat, doprowadzając do wyniku 23:22. Ostatnie punkty w tym secie zdobyły jednak gospodynie wygrywając 25:22.

W drugiej partii to tarnowianki prowadziły 10:5, a później 22:18. Rzeszowianki doprowadziły jednak do remisu 22:22, końcówka należała jednak tym razem do zawodniczek PKCH PWSZ, które wygrały 25:22.

W trzecim secie ponownie prowadzenie objęły gospodynie. Rzeszowianki prowadziły 8:4 i 14:12. Tarnowianki doprowadziły do stanu 18:18, a później zdobyły cztery punkty, by ostatecznie wygrać partię 25:22.

Najbardziej zacięty był set czwarty. Rzeszowianki znowu prowadziły 8:4, później był remis 8:8 i 14:14. Siatkarki z Tarnowa zdobyły kilka punktów przewagi, ale mimo prowadzenia 23:19 i 24:20 nie udało się szybko zakończyć meczu. Gospodynie jeszcze raz doprowadziły do remisu – 24:24. Wreszcie zespół z Tarnowa zdobył dwa kolejne punkty i zakończył seta wygraną 26:24, a cały mecz 3:1.

PKCH PWSZ ma po rozegraniu 11 spotkań 18 punktów. Za tydzień tarnowianki zagrają we własnej hali z liderem tabeli – ekipą z Gorlic.

Developres MKS V LO Rzeszów – PKCH PWSZ Tarnów 1:3 (25:22, 22:25, 22:25, 24:26)

PKCH PWSZ: Lipińska, Brzezińska, Dyrek, Podlasek, Styrkowiec, Sobczak, Zemełka (libero) oraz Torbusińska, Ruszel, Pfeifer, Lewandowska