Szczęśliwa trzynastka

Piłkarze ręczni SPR Tarnów w 13 kolejce rozgrywek I ligi pokonali AZS UMCS Lublin 38:24. Zespół z Tarnowa po 13 meczach ma sześć punktów i zajmuje w tabeli 11 miejsce. Kolejny mecz tarnowianie rozegrają 18 stycznia.

Od wygranej rozpoczął pracę z piłkarzami ręcznymi SPR Tarnów trener Ryszard Skutnik. Tarnowianie pokonali u siebie ostatni zespół tabeli – AZS UMCS Lublin 38:24.

Mecz rozpoczął się od kilkubramkowego prowadzenia tarnowian, ale po kwadransie gry lublinianie doprowadzili do stanu 8:7. Później znowu gospodarze zaczęli grać lepiej, zdobyli kilka bramek przewagi i na przerwę schodzili prowadząc 19:13.

Po przerwie od dwóch bramek rozpoczęli goście, szybko jednak wszystko wróciło do normy i na kwadrans przed końcem  spotkania przewaga tarnowian wzrosła do 10 bramek (27:17).

Do końca meczu obraz gry nie uległ zmianie, a gospodarze wygrali ostatecznie różnicą 14 goli.

SPR zajmuje w tabeli I ligi 11 lokatę, mając sześć punktów po 13 spotkaniach. Następny mecz zespół z Tarnowa rozegra 18 stycznia z drużyną ze Świdnicy.

SPR Tarnów - AZS UMCS Lublin 38:24 (19:13)

SPR: Barnaś, Nowak, Szostak, Ciochoń - Dutka 9, Niemiec 6, Kubisztal 5, Wajda 5, Basiak 4, Sokół 4, Szatko 3, Kowalik 1, Jewuła 1, Waligóra, Satryo, Gabiga