Zabrakło niewiele

W ostatnim tegorocznym meczu ligowym siatkarki PKCH PWSZ Tarnów uległy drużynie KRS Ekstrim Gorlice 2:3. Mecz mógł się jednak podobać kibicom, gdyż tarnowianki toczyły przez większość spotkania wyrównaną walkę z liderkami tabeli.

W meczu z liderem rozgrywek II ligi siatkówki – zespołem Ekstrimu Gorlice tarnowianki były bliskie sprawienia niespodzianki i pokonania rywalek, jednak w końcówce doświadczenie gorliczanek sprawiło, że to one cieszyły się z wygranej.

Pierwszego seta tarnowianki przegrały szybko i bez historii. Walka toczyła się do stanu 6:5 dla gospodyń, potem siatkarki z Gorlic objęły prowadzenie 13:7, by wygrać partię 25:12.

Bardziej emocjonujący i zacięty był drugi set. Gospodynie prowadziły 11:9, później skuteczniej zagrały gorliczanki, ale w końcówce wynik brzmiał 20:18 dla tarnowianek. Siatkarkom Ekstrimu ponownie udało się odrobić stratę i wyjść na prowadzenie 22:21. Ostatecznie jednak to gospodynie lepiej rozegrały ostatnie piłki i pokonały rywalki 25:23.

W kolejnej partii tarnowianki zagrały jeszcze lepiej i skuteczniej. Prowadziły 5:1 i 14:7. Gorliczanki odrobiły część strat, doprowadziły do wyniku 24:22, ale kolejny setbol doprowadził do wygrania partii 25:22 prowadzenia gospodyń w całym spotkaniu 2:1.

W secie czwartym siatkarki PKCH PWSZ grały do stanu 8:5. Później błędy w obronie tarnowianek i skuteczny blok przyjezdnych doprowadził do szybkiego zakończenia partii wynikiem 12:25.

Decydujący set był również wyrównany. Gospodynie prowadziły już 9:6, chwilę później było jednak 10:10. Po raz ostatni tarnowianki prowadziły 13:11, straciły jednak trzy kolejne punkty, przegrywając ostatecznie seta 14:16 i całe spotkanie 2:3.

Kolejny mecz ligowy siatkarki z Tarnowa zagrają 11 stycznia w Wieliczce.

PKCH PWSZ Tarnów – KRS Ekstrim Gorlice 2:3 (12:25, 25:23, 25:22, 12:25, 14:16)

PKCH PWSZ: Lipińska, Brzezińska, Dyrek, Podlasek, Styrkowiec, Sobczak, Zemełka (libero) oraz Pfeifer, Wyroba, Lewandowska, Ruszel, Torbusińska