Małopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki

W Szczawnicy odby się tegoroczne obchody Światowego Dnia Turystyki w Małopolsce. W części pierwszej uroczystości wręczone zostały Odznaki Honorowe Ministra Sportu i Turystyki „Za zasługi dla turystyki” osobom związanym z turystyką w Tarnowie. Odznaki otrzymali: Adam Bartosz (Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie), Mirosława Gasiciel (wiceprezes Oddziału PTTK
Ziemi Tarnowskiej) oraz Stanisław Ligęza (przewodnik z Oddziału PTTK przy Zakładach Azotowych w Tarnowie - Mościcach S.A.). Odznaka trafiła również do najlepszego w województwie (wg Urzędu Marszałkowskiego Woj. Małopolskiego) punktu IT - Tarnowskiego Centrum Informacji. Specjalny Dyplom Marszałka Województwa Małopolskiego Za wkład w rozwój i promocję turystyki w Województwie Małopolskim trafił do Oddział PTTK przy Zakładach Azotowych w Tarnowie- Mościcach S.A.
W drugie części spotkania rozstrzygnięto kolejny, dziewiąty już plebiscyt „Wielkie Odkrywanie Małopolski”. W kategorii „Baza gastronomiczna” wyróżnienie otrzymała restauracja „ Ułan” w Lipnicy Murowanej, a w kategorii „Atrakcja turystyczna” specjalne wyróżnienie otrzymało Muzeum Diecezjalne w Tarnowie.

Warto nadmienić, iż w 2005 roku laureatem „Wielkiego Odkrywania Małopolski” było miasto Tarnów. Za nagrodę samorząd miasta wykonał specjalny dwujęzyczny (polsko - angielski) audio-przewodnik po Tarnowie wraz z podręczną mapką, który można bezpłatnie wypożyczać w siedzibie Tarnowskiego Centrum Informacji, w Rynku 7 w Tarnowie.

15.10.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Biorąc pod uwagę infalcję i ogólną sytuację gospodarczą, sądzę, że moja sytuacja w ciągu najbliższego roku:
| | | |