Słynna bacówka powraca

 Minęło niespełna dwa  miesiące od zmiany właściciela bacówki w Jamnej. Nowi gospodarze musieli przeprowadzić generalny remont, mocno zdewastowanej placówki, ale także otoczenia. Na turystów czeka teraz jednak obiekt o dużo lepszym standardzie, z karczmą regionalną i miejscami noclegowymi, przyjazny nie tylko dla pojedynczych turystów, ale także dla całych rodzin i grup zorganizowanych.

 

Lubiane miejsce wypraw  turystycznych, zarówno pieszych, jak i rowerowych, ale także wypadów samochodowych, czyli słynna bacówka na Jamnej zyskała nowych gospodarzy, jak też lepszy standard i nowe pomysły. - Cały czas odbudowujemy obiekt, bo okazało się że w chwili gdy go przejmowaliśmy był praktycznie runią. Przy zachowaniu zewnętrznego układu architektonicznego dokonaliśmy generalnej modernizacji w środku. Od pokoi z miejscami noclegowymi, przez toalety, aż po tarasy i wiaty ogniskowe - wyjaśnia współgospodarz Zygmunt Adamczyk. – Całkowitej przebudowie musiała ulec kuchnia, która była w opłakanym stanie. Teraz wszystkie sprzęty i urządzenia są nowe. Mamy świetnego kucharza, co w połączeniu z odpowiednim wyposażeniem i wykorzystaniem regionalnych przepisów, gwarantuje znakomitą ofertę kulinarną

Turyści mogą skorzystać z 30 miejsc noclegowych, ale zainteresowani mogą także wynająć jeden z czterech apartamentów – trzy znajdują się w sąsiadującym z bacówką budynku tzw. lektorówki. Wyremontowany został zarówno taras widokowy, jak i taras gastronomiczny. Trwa odbudowa altany oraz wiat ogniskowej i grillowej. Do dyspozycji turystów będzie także pole namiotowe z altaną. - Nie zapomnieliśmy oczywiście o dzieciach. Atrakcją będzie zapewne specjalnie z myślą o nich zbudowany domek na drzewie, ale także plac zabaw i trampolina. Z czasem pojawią się kolejne atrakcje – dodaje Zygmunt Adamczyk. - Zapraszamy już dzisiaj dzieci z rodzicami na 2-3 sierpnia, kiedy to planujemy uroczyste otwarcie połączone z festynem „Lato na półmetku w Bacówce Jamna”.

Chociaż niektóre prace w otoczeniu bacówki jeszcze trwają, to turyści mogą już korzystać z oferty schroniska od 19 lipca.

W przyszłości właściciele chcą jeszcze poszerzać ofertę. Myślą m.in. o cyklicznych koncertach, spotkaniach i biesiadach turystycznych. Chcą także zapraszać artystów w ramach koncertów muzycznych, plenerów i wystaw. Już niedługo propozycje Bacówki rozszerzone zostaną także o możliwość obozów integracyjnych, organizowania zielonych szkół, ale też spotkań biznesowych, czy szkoleń.

18.07.2014
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |