Hutnik za mocny

Zespół Wolanii Wola Rzędzińska przegrał na własnym boisku z Hutnikiem Kraków 2:3. Po siedmiu rozegranych spotkaniach zespół z Woli Rzędzińskiej zajmuje w tabeli III ligi dziewiąte miejsce z dziewięcioma punktami. Następny pojedynek Wolania zagra na wyjeździe z MKS Trzebinia-Siersza.

Mimo zdobycia dwóch goli drużyna Wolanii przegrała ligowy mecz z Hutnikiem Kraków. Gospodarze dali się zaskoczyć już w 8 minucie, gdy po podaniu Zdzińskiego do siatki trafił Kołakowski.

Pięć minut później był już remis. W polu karnym Hutnika faulowany był Tarczoń, a rzut karny wykorzystał Biały.

Podobna sytuacja zdarzyła się pod koniec pierwszej połowy. Najpierw po rzucie rożnym najprzytomniej zachował się Świątek, który trafił pod poprzeczkę, a kilka minut później po dośrodkowaniu Kamila Wilka i uderzeniu głową Szkotaka gospodarze doprowadzili do remisu.

Decydujący gol padł w 55 minucie. Autorem bramki był Mateusz Stanek, a gospodarze do końca walczyli o jeden choćby punkt. Zabrakło jednak skuteczności.

Wolania zajmuje w tabeli III ligi dziewiąte miejsce, mając po siedmiu rozegranych spotkaniach dziewięć punktów. W następnej kolejce zespół z Woli Rzędzińskiej zagra na wyjeździe z sąsiadem w tabeli – MKS Trzebinia-Siersza.

Wolania Wola Rzędzińska – Hutnik Kraków 2:3 (2:2)

Bramki: Biały (13 min.), Szkotak (37 min.) – Kołakowski (8 min.) Świątek (34 min.), Stanek (55 mn.)
Żółte kartki: Szczerba - Zdziński, Gamrot, Ochman, Lubera
Wolania: Sołtyk - Szczerba, Bartkowski, Furmański, Szosta, Tadel (75 min. Jasiak), Adamowski (59 min. Ł. Wilk), K. Wilk, Szkotak (67 min. Ślęzak), Tarczoń (59 min. Szatko), Biały

Sędziował: J. Pawlikowski (Nowy Targ), widzów: 100