Tarnów w gronie uczestników Listów dla Ziemi

 W styczniu wystartowała trzecia edycja Listów dla Ziemi. Tegoroczny temat to ograniczanie ilości odpadów opakowaniowych i ekokonsumpcja. W gronie pierwszych uczestników akcji znalazł się Tarnów.

 

Listy dla Ziemi to projekt Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska-Białej. Jego głównym celem jest edukacja ekologiczna prowadzona w atrakcyjnej i angażującej formie oraz podejmowanie ważnych i aktualnych problemów dotyczących środowiska. Pierwsza edycja dotyczyła segregowania odpadów i recyklingu. Druga była poświęcona paleniu śmieci w piecach domowych i niskiej emisji. Tematem wiodącym Listów dla Ziemi 2015 jest ograniczenie ilości odpadów opakowaniowych  i ekokonsumpcja.

Akcja jest organizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii „Nie bądź jednorazowy”. W ciągu całego roku towarzyszą jej happeningi, wystawy i warsztaty w największych miastach w Polsce. Tegoroczna kampania obejmie ponadto akcję 365 reklamówek śmieci, pokazy mobilnej wystawy edukacyjnej i prezentację nowego ośmiokąta edukacyjnego.

Najważniejszym punktem projektu jest konkurs na najpiękniejszy List dla Ziemi. W kwietniu w placówkach w całej Polsce dzieci napiszą listy, w których namawiają dorosłych do proekologicznych działań.

Patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Środowiska.

27.02.2015
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |