Wielka Liga Czytelników w Tarnowie

 Po raz pierwszy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie jeden z małopolskich półfinałów ogólnopolskiego konkursu czytelniczego „Wielka Liga Czytelników”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych.  Tarnowski półfinał odbędzie się 10 kwietnia, a finał konkursu zaplanowano na 25 kwietnia.

 

10 kwietnia o godzinie 10.00 w czytelni naukowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie po raz pierwszy odbędzie się jeden z małopolskich półfinałów ogólnopolskiego konkursu czytelniczego „Wielka Liga Czytelników”.

„Wielka Liga Czytelników” to konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych. Głównym jego celem jest promowanie czytelnictwa oraz rozbudzanie zainteresowań wśród uczestników konkursu.

Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie „Wielka Liga” oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Katowicach, a wśród współorganizatorów jest m.in. Instytut Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Po całorocznym czytaniu wskazanych przez organizatorów książek, w tarnowskich szkołach wyłonieni zostali najwytrwalsi czytelnicy, którzy będą reprezentować swoją placówkę w półfinałowym teście drużynowym. Zadania testowe obejmują pytania dotyczące książki lub jej fragmentu, oraz pytania ogólne, związane z daną książką. Przebieg turnieju półfinałowego urozmaicony zostanie zwiedzaniem wystawy „Propaganda PRL”.

Finał konkursu zorganizowany zostanie w w Katowicach w ramach rozbudowanej formuły „IV Wielkiej Zabawy Rodzinnej”. Etap finałowy będzie miał formę drużynowych potyczek literackich, które odbędą się 25 kwietnia.

08.04.2015
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |