Piszą Listy dla Ziemi

 Od 14 do 30 kwietnia trwa akcja edukacyjna Listy dla Ziemi. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 250 samorządów, ponad trzy tysiące szkół i przedszkoli i prawie 300 tysięcy uczestników.

 

Ponad 200 tysięcy uczniów z całej Polski pisać będzie do końca kwietnia Listy do Ziemi. Listy dotyczyć mają ekokonsumpcji i gospodarki odpadami. W szkołach i przedszkolach zostaną zorganizowane ekologiczne działania, takie jak sadzenie drzew, sprzątanie świata, happeningi, konkursy przyrodnicze. Tradycyjnie, odbędzie się również konkurs na najpiękniejszy list. Zwycięzców wybiorą internauci oraz specjalne jury.

Organizatorem akcji jest Fundacja Ekologiczna ARKA. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 250 samorządów oraz ponad trzy tysiące szkół i przedszkoli.

Dzieci i młodzież najpierw wezmą udział w lekcjach tematycznych, a następnie w formie listów dla Ziemi przedstawią swoje pomysły na to, jakie działania może podjąć każdy z nas na etapie zakupów i konsumpcji, by zmniejszyć ilość śmieci trafiających na wysypiska i do zakładów przetwarzających butelki, puszki czy makulaturę.

18.04.2015
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |