Dzień dziecka

A jeśli masz dziecko, najszczęśliwszy z ludzi,
Które jest jako ptaszek, jak motyl i kwiat -
Spójrz w oczy twego dziecka... W sercu ci się zbudzi
Radość, której nie zaćmi najsmutniejszy świat...

Jest podłość i jest rozpacz, i troska, i żal...
Są złe siły dokoła i jest moc zdradziecka
Co więdnąć każe kwiatom, ptaki pędzi w dal...
Moc tę zwycięża jedno tylko: uśmiech dziecka...


/J. Ejsmond

Dzieckiem podobno jesteśmy przez całe życie. Dlatego 1 czerwca to święto wszystkich, nie tylko tych najmłodszych. Poczujmy więc i my w ten dzień powiew cudownych, beztroskich lat. Spędźmy go czynnie razem z naszymi pociechami - nie komputer, tylko spacer, kino, lody. Nie po to, by było inaczej, tylko po to, by zrobić coś razem i dla siebie.

Radosne święto wszystkich dzieci, obchodzone od ponad pół wieku, na stałe wpisało się w kalendarz dni świątecznych. Dzień Dziecka powinien być dniem DLA DZIECKA, a to oznacza, że rodzic jako najważniejsza osoba w życiu małego człowieka powinien wziąć w nim czynny udział. .

Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Jego inicjatorem była organizacja zwana The International Union for Protection of Childhood , której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Nie we wszystkich krajach świata święto obchodzone jest tego samego dnia. ONZ obchodzi swój Dzień Dziecka 20 listopada w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka, w 1959 roku oraz Konwencji o Prawach Dziecka z roku 1989. Francuski odpowiednik Dnia Dziecka to Święto RNie po to, by było inaczej, tylko po to, by zrobić coś razem. odziny, celebrowane 6 stycznia. Japońscy chłopcy świętują 5 maja, a dziewczynki 3 marca. W Turcji dzieci obchodzą swoje święto 23 kwietnia, w Australii w czwartą środę października, w Argentynie w drugą niedzielę sierpnia a na Węgrzech w ostatnią niedzielę maja. W Polsce i w innych krajach bałtyckich (np.: Czechy, Słowacja, Rosja) obchodzone jest 1 czerwca.
17.06.2009
Komentarze:
DipolfGes: 02.07.2017
hahgsgdnna - google.com google.com - hywyywkkkkkkzzzzsssss
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |