Roman Ciepiela bez absolutorium

 Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela nie uzyskał od radnych absolutorium z wykonania budżetu w roku 2014. Przeciw głosowało 16 radnych. Osiem osób, radnych Platformy Obywatelskiej, Stowarzyszenia „Tarnowianie” i Sojuszu Lewicy Demokratycznej głosowało za podjęciem uchwały.

 

Po odrzuceniu sprawozdania finansowego Miasta Tarnowa oraz sprawozdania z wykonania ubiegłorocznego budżetu większość radnych Rady Miejskiej w Tarnowie zadecydowała konsekwentnie, by nie poprzeć projektu uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Prezydentowi Miasta Tarnowa z tytułu wykonania budżetu Gminy Miasta Tarnowa za rok 2014. Wcześniej wniosek o udzielenie absolutorium pozytywnie zaopiniowała Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej.

Przeciwko przyznaniu absolutorium głosowało 16 radnych – członkowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Jacek Łabno, Jan Niedojadło i Marek Ciesielczyk.

Za projektem głosowało osiem osób – pięcioro radnych Platformy Obywatelskiej, dwóch z Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Grażyna Barwacz ze Stowarzyszenia „Tarnowianie”. W obradach nie uczestniczył Ryszard Ścigała.

Roman Ciepiela objął urząd prezydenta Tarnowa w grudniu ubiegłego roku. Prawo stanowi, że odwołania prezydenta miasta może nastąpić jedynie w drodze referendum. Nie można odwołać prezydenta w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy sprawowania funkcji oraz na dziewięć miesięcy przed zakończeniem kadencji.

28.05.2015
Komentarze:
już wkrótce: 29.05.2015
PO gaśnie więc jesienią po wyborach otworzy się szansa na przeprowadzenie referendum.
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |