„Za włosami, za lasami... - obrazy Witolda Pyzika

 W Rynku 3, w piwnicy Muzeum Okręgowego w Tarnowie, 27 lipca o godzinie 18.00 otwarta zostanie wystawa malarstwa „Za włosami, za lasami...”. Autorem prac jest Witold Pyzik, a wystawa to kolejna propozycja w ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. Obrazy będzie można oglądać do 23 sierpnia.

 

W dniu 27 lipca, o godzinie 18.00, w Muzeum Okręgowym w Tarnowie – Galeria „Piwnica pod Trójką”, odbędzie się otwarcie kolejnej wystawy realizowanej w ramach cyklu: „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. Autorem wystawy obrazów zatytułowanej „Za włosami, za lasami…” jest mieszkający na stałe w Paryżu Witold Pyzik.

Artysta urodził się w 1961 roku w Gdańsku. Jest absolwentem Liceum Plastycznego w Gdyni. Po romanistyce na UMCS w Lublinie, oraz rzeźbie na PWSSP w Poznaniu, wyjechał na stale do Francji w 1985 roku. Prowadzi własną pracownię konserwacji rzeźby „ATELIER PYZIK”.

Posiada ogromny dorobek artystyczny, na który składają się m.in. realizacje pomników i płaskorzeźb, wystroje wnętrz w kościołach i kaplicach, dekoracje do filmów, sztuk teatralnych oraz reklamy: w Paryżu, Lille, Avignon, Saintes, Amiens, Beauvais, St-Amand-les-Eaux, Domont i wielu innych miejscowościach we Francji. Zajmuje się również twórczością własną w dziedzinie rzeźby i malarstwa.

Od roku 1981 regularnie uczestniczy w wystawach zbiorowych w galeriach we Francji, Polsce (Gdynia, Gdańsk, Tczew), oraz Rumunii – w muzeum miasta Rumnicu-Valcea na Wołoszczyźnie.

Jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych, w większości zrealizowanych w galeriach francuskich. Od 10 lat współpracuje z „Galerie Guillaume” w Paryżu. Oprócz działalności artystycznej, pracuje, jako nauczyciel rysunku w Wyższej Szkole Animacji Numerycznej – „Supinfocom” w Velenciennes we Francji. Należy do Związku Artystów „La Maison Des Artistes”. Jego prace znajdują się w zbiorach instytucji i kolekcjach prywatnych we Francji, Włoszech, Niemczech, Szwajcarii, USA, Kanadzie, Australii, Rumunii, Monaco i Polsce. Jest członkiem wspierającym Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Tarnowskiego.

Cykl wystaw „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” realizowany jest od 2010 roku w ramach współpracy Muzeum Okręgowego i ZPAP Okręg Tarnowski.

Wystawa będzie czynna do 23 sierpnia.

26.07.2015
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |