Wystawa unikalnych fotografii

26 października w Kościele Filipinów odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Iwony Lisowskiej „Gdzie pamięć – nie trzeba słów”. Autorka zaprezentuje fragmenty Starego Cmentarza w Tarnowie, szczegóły niedostrzegane na co dzień, a będące maleńkimi dziełami sztuki. Ani termin, ani miejsce wystawy nie są przypadkowe.

Zbliża się Święto Zmarłych, czas, w którym odwiedzamy miejsca spoczynku najbliższych. Są to też dni szczególnej zadumy i refleksji. Takiej refleksji sprzyjać mają mury kościoła księży Filipinów, gdzie w bocznych nawach i między filarami wyeksponowane zostaną na wystawie „Gdzie pamięć – nie trzeba słów” fotografie Iwony Lisowskiej, prezentujące tarnowski Stary Cmentarz.
Wystawa, którą oglądać można od 26 października, potrwa do końca listopada, a towarzyszył jej będzie cykl cotygodniowych, wieczornych wykładów. Pierwszy z nich wygłosi w dniu otwarcia wystawy o godz. 19.45 duszpasterz środowisk twórczych, ksiądz Tadeusz Bukowski. Po oficjalnym otwarciu wystawy na godz. 20.30 zaplanowano mszę świętą. Kolejne wykłady poświęcone będą:
„Zasłużeni Filipini spoczywający na Starym Cmentarzu” - ks. Matusz Kiwior Cor (2 listopada, godz. 19.30),
„Dzieje Starego Cmentarza w Tarnowie” - Antoni Sypek (9 listopada, godz. 19.30),
„Co to znaczy, że Jezus zwyciężył śmierć?” - Ks. dr hab. Henryk Szmulewicz (PAT) (16 listopada, godz. 19.30),
„Postacie Starego Cmentarza w Tarnowie na przestrzeni dwóch wieków” - Antoni Sypek (23 listopada, godz. 19.30),
„Taniec śmierci – temat eschatologiczny w sztuce” - Ks. Tadeusz Bukowski (30 listopada, godz. 19.30).
23.10.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |