Zaczarowany świat kolażu – wystawa w BWA

24 października o godz. 19.00 w Galerii Miejskiej BWA odbędzie się wernisaż wystawy Joanny Styrylskiej – absolwentki ASP w Krakowie. Będzie to kolejna wystawa realizowana w ramach projektu TYGIEL KULTURY – Strefa Fantazji.

Na kolejny wernisaż zaprasza 24 października BWA – Galeria Miejska w Tarnowie. O godzinie 19.00 otwarta zostanie wystawa prac Joanny Styrylskiej zorganizowana w ramach projektu TYGIEL KULTURY – Strefa Fantazji.

Joanna Styrylska urodziła się w 1980 roku w Katowicach, gdzie ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a obecnie pracuje na Wydziale Grafiki tej uczelni jako asystentka w Pracowni Rysunku prof. Janusza Karwackiego. Została uhonorowana stypendium twórczym Prezydenta Miasta Krakowa.

Artystka swoje plastyczne pasje realizuje poprzez malarstwo sztalugowe – akrylowe i olejne oraz kolaż. Zajmuje się także grafika warsztatową, zwłaszcza fotografią, rysunkiem i projektowaniem graficznym. W swoich pracach łączy różne rzeczywistości, tworząc artystyczne i intelektualne kolaże. - Tworzę kolaże złożone z obrazu w obrazie, z pojęcia iluzji, z wieloznaczności widzenia. Interesuje mnie problem piętrzących się odbić, nawarstwiających się reprodukcji. Pracując nad kolejnym kolażem, używam gotowych obrazów, zdjęć i wycinków z gazet. Bardzo starannie dobieram i selekcjonuję wybrany materiał. W ten sposób powstaje „baza”, do której dodaję trochę intuicji, wyobraźni i humoru – mówi autorka. - Kolaż pozwala mi na uchwycenie opowieści i historii ze świata realnego w moim prywatnym zwierciadle. W tym obrazie intuicyjnie spotykamy prawdę i ironię. Lubię, kiedy zacierają się granice. Kiedy rzeczywistość i absurd rywalizują ze sobą.
23.10.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedzielę?
| | | |