Unia nadal w grze

Piłkarze Unii Tarnów pokonali w Mościcach Łysicę Bodzentyn 4:0 i wciąż walczą o utrzymanie się w III lidze. Tarnowianie mają 47 punktów zdobytych w 29 meczach i zajmują w tabeli ósme miejsce. W następnej kolejce Unia wyjedzie do Oświęcimia na mecz z Sołą.

Piłkarze tarnowskiej Unii odnieśli efektowne zwycięstwo 4:0 nad Łysicą Bodzentyn. Już w szóstej minucie, po dośrodkowaniu Wójcika, z bliskiej odległości prowadzenie dla tarnowian zdobył Tyrka. Goście najlepszą okazje na wyrównania w pierwszej połowie mieli w 35 minucie, gdy po uderzeniu z rzutu wolnego odbita od muru piłka trafiła w słupek bramki tarnowian.

Tuż przed przerwą, po akcji Białego i Węgrzyna, druga bramkę dla Unii zdobył Krzysztof Wrzosek.

Po przerwie gospodarze przeważali, a dwa kolejne gole zdobył Artur Biały. W 63 minucie napastnik Unii znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i precyzyjnym strzałem tuż przy słupku zdobył swoją pierwszą bramkę. Na osiem minut przed końcem meczu Biały ponownie trafił z bliska do siatki po dośrodkowaniu Zawrzykraja.

Tarnowianie kończyli spotkanie w 10, gdyż w 64 minucie wychodzącego na czystą pozycję Chrzanowskiego sfaulował Łukasz Jamróg, za co został ukarany czerwoną kartką.

Unia ma po 29 rozegranych meczach 47 punktów i zajmuje w tabeli III ligi ósmą lokatę. W środę tarnowianie zagrają w Oświęcimiu z Sołą.

Unia Tarnów - Łysica Bodzentyn 4:0 (2:0)
Bramki: Tyrka (6 min.), Wrzosek (45 min.), Biały 2 (63 i 82 min.)

Czerwona kartka: Jamróg
Unia: Dybowski - Jamróg, Bartkowski (62 min. Hebda), Pawlak, Wójcik, Kazik, Witek, Tyrka (62 min. Więcek), Wrzosek (75 min. Tyl), Węgrzyn (46 min. Zawrzykraj), Biały
Sędziował: W. Curyło (Kraków), widzów: 200