Awans młodych koszykarek

Koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów wywalczyły awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski w kategorii wiekowej U-14. Tarnowianki zajęły druga lokatę w turnieju półfinałowym w Sosnowcu.

Sukcesem koszykarek MKS PM Tarnów zakończył się rozgrywany w Sosnowcu turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Młodziczek U-14. Tarnowianki zajęły w tych zawodach drugie miejsce i awansowały do grona ośmiu najlepszych zespołów w kraju w tej kategorii wiekowej.

Turniej rozpoczął się dla drużyny z Tarnowa od minimalnej porażki gospodyniami. Podopieczne Pawła Michalika i Mariusza Siedlika przegrały z zespołem z Sosnowca różnicą czterech punktów, ale porażka nie zniechęciła młodych zawodniczek. Tarnowianki wygrały pozostałe dwa pojedynki z drużynami z Poznania i Sokołowa Podlaskiego, dzięki czemu uzyskały upragniony awans. Do zespołu „All Stars” turnieju wybrana została Aleksandra Kuczyńska.

Wyniki:

MKS PM Tarnów - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 51:55 (12:13, 10:10, 13:16, 16:16)

MKS PM Tarnów - MUKS Poznań  64 : 49 (16:16, 19:10, 15:20, 14:3)

MKK Sokołów SA OSiR Sokołów Podlaski – MKS PM Tarnów 42:45 (13:12, 7:9, 11:13, 11:11)

MKS PM Tarnów: Aleksandra Kuczyńska 42, Aleksandra Skrzyniarz 22, Magdalena Kuraś 18, Klaudia Stachura 17, Oliwia Węglarz 17, Magdalena Maksymowicz 16, Maria Srebro 10, Karolina Laszota 9, Weronika Węglarz 6, Kinga Bałła 3, Kinga Kozielec, Maryla Jaśkiewicz, Katarzyna Rzepka