Bruk-Bet wiceliderem

Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał na własnym boisku Cracovią 3:2 w meczu drugiej kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Niecieczanie po dwóch spotkaniach mają komplet punktów i zajmują w tabeli drugie miejsce. Za tydzień drużyna z Niecieczy zagra w Lubinie z Zagłębiem.

Pięć bramek i zwycięstwo swojej drużyny obejrzeli 24 lipca kibice w Niecieczy. Niecieczanie pokonali Cracovię 3:2.

Pierwszy gol padł w 12 minucie, gdy po rzucie wolnym w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Gutkovskis i trafił do siatki. Kilka minut później mogło być 2:0, ale piłka trafiła po rykoszecie w słupek bramki gości. Za to w 21 minucie Osyra podał głową piłkę do Kupczaka, a ten podwyższył wynik.

Pięć minut później goście zdobyli kontaktowego gola. Po uderzeniu Budzińskiego bramkarz wybił piłkę przed siebie, doszedł do niej Jendrisek i zdobył gola. Gospodarze stracili w tej akcji również bramkarza. Próbujący interweniować Dariusz Trela został z murawy odwieziony do szpitala w Tarnowie. Zastąpił go między słupkami Krzysztof Pilarz.

Jeszcze przed przerwą niecieczanie zdobyli trzeciego gola. Tym razem przy wydatnej pomocy gości. Uderzona przez Gubę piłka odbiła się od Litauszki i wpadła do siatki. W 38 minucie kolejne trafienie mógł zaliczyć Gutkovskis, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem.

Po przerwie również sporo się na boisku działo. M.in. w poprzeczkę bramki gospodarzy trafiła piłka po kolejnym uderzeniu Jendriska. Krakowianie mieli jeszcze okazje W 71 i 88 minucie, ale gol padł dopiero tuż przed końcem spotkania. W polu karnym faulowany był Wdowiak, a rzut karny skutecznie wykonał Dąbrowski.

Niecieczanie maja po dwóch kolejkach spotkań komplet zwycięstw i zajmują w ligowej tabeli drugą lokatę. W następnej kolejce Bruk-Bet wyjeżdża do Lubina na mecz z Zagłębiem.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Cracovia 3:2 (3:1)

Bramki: Gutkovskis (12 min.), Kupczak (21 min.), Litauszki (37 min. s.) - Jendrisek (26 min.), Dąbrowski (90 min.)

Bruk- Bet: Trela (26 min. Pilarz) - Fryc, Osyra, Putiwcew, Pleva, Guba ( 59 min. Stefanik),Babiarz, Kupczak, Jovanović, Gutkovskis, Kędziora (86 min. Szarek)

Sędziował: M. Złotek (Gorzyce), widzów 4 595