Bez bramek w Niecieczy

W meczu szóstej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował bezbramkowo na własnym stadionie z Lechem Poznań. Niecieczanie zajmują w tabeli piąte miejsce z 10 punktami zdobytymi w sześciu meczach. W następnej kolejce zespół z Niecieczy wyjedzie do Gdańska na mecz z Lechią.

Po raz pierwszy w tym sezonie zespół z Niecieczy stracił punkty na własnym stadionie. Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował w meczu szóstej kolejki LOTTO Ekstraklasy 0:0 z Lechem Poznań.

Mecz nie był wielkim widowiskiem. W pierwszej fazie przewagę mieli gospodarze, grali jednak niedokładnie i nieskutecznie. Już w 2 minucie piłkę na poprzeczką bramki gości posłał z rzutu wolnego Mišák.

Po 30 minutach inicjatywę zaczęli przejmować goście. W 36 minucie Krzysztofa Pilarza próbował przelobować Majewski, bramkarz gospodarzy wybił jednak piłkę. Kilka minut później na bramkę Bruk-Betu uderzał Pawłowski, i tym razem jednak Pilarz uchronił swoją drużynę przed utratą gola.

Początek drugiej połowy ponownie należał do gospodarzy. Na bramkę Lecha ponownie uderzał Mišák, ale i tym razem piłka minęła bramkę.

Lech odpowiedział w 70 minucie uderzeniem Majewskiego, Pilarz wybił jednak piłkę nogami.

Najlepsze okazje obydwie drużyny stworzyły w ostatnim fragmencie spotkania. Najpierw, w 81 minucie po uderzeniu Formelli piłka odbiła się od słupka bramki gospodarzy. Kilka minut później to poznaniacy wybili piłkę z linii bramkowej po strzale Kupczaka.

W doliczonym czasie gry kolejna świetna interwencja bramkarza po rzucie rożnym pozwoliła niecieczanom uratować punkt w tym meczu.

Bruk-Bet Termalica zajmuje po sześciu kolejkach spotkań piąte miejsce w ligowej tabeli, mając 10 zdobytych punktów. W następnej kolejce drużyna z Niecieczy wyjedzie do Gdańska na mecz z Lechią.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lech Poznań 0:0

Żółte katki: Putiwcew, Pleva - Arajuuri, Bednarek

Bruk-Bet Termalica: Pilarz - Fryc, Osyra, Putiwcew, Pleva, Gutkovskis, Babiarz, Kupczak, JovanovićMišák (85 min. Juhar), Kędziora (72 min. Stefanik)

Sędziował: Sz. Marciniak (Płock), widzów: 4595