Granat Skarżysko–Kamienna – Unia Tarnów 2:1

Piłkarze Unii doznali kolejnej porażki i niewielkim pocieszeniem może być fakt, że rozegrali niezły mecz, a tylko brak skuteczności sprawił, że nie wywieźli ze Skarżyska nawet jednego punktu. Tarnowianie zajmują po tej porażce 11 miejsce w tabeli, mając na koncie 13 punktów wywalczonych w 12 spotkaniach, kolejny mecz zagrają na własnym boisku z „Neptunem” Końskie, który nie odniósł w tegorocznych rozgrywkach jeszcze żadnego zwycięstwa.

Tarnowianie mimo niezłej gry doznali kolejnej porażki w rozgrywkach ligowych. Mecz w Skarżysku mógł się jednak zakończyć zupełnie innym rezultatem, gdyż piłkarze Unii okazji do zdobycia bramek mieli sporo. Już w piątej minucie Unia przeprowadziła groźną akcję zakończoną strzałem Hajduka, po którym piłka przeleciała nad poprzeczką. Później sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie wykorzystał Rodak, a kolejnej dogodnej sytuacji nie wykorzystał w 10 minucie Hajduk. Wreszcie w 28 minucie tarnowianie mogli cieszyć się z prowadzenia, gdy do bramki „Granatu” trafił Witek. Wyrównanie padło po kolejnych 10 minutach, na strzał z kilkunastu metrów zdecydował się Latos i Lisak wyjmować musiał piłkę z siatki. Jeszcze przed przerwą kolejnego gola dla Unii mógł zdobyć Bartkowski, ale nie trafił do bramki z najbliższej odległości.
Początek drugiej połowy znowu należał do tarnowian. Na bramkę „Granatu” strzelali Bartkowski oraz Ocłoń, jednak nie udało się gościom zmienić rezultatu spotkania. Wreszcie w 74 minucie spotkania z rzutu wolnego strzelał Płusa – bramkarz Unii odbił piłkę, jednak dobitka Maciejowskiego okazała się skuteczna. Wynik meczu do końca nie uległ już zmianie i w ten sposób trzy punkty zainkasowali gospodarze.
Unia zajmuje w tabeli po 12 spotkaniach 11 pozycję, mając na koncie 13 punktów. Kolejny ,mecz tarnowianie rozegrają na własnym boisku z zajmującym ostatnie miejsce zespołem Neptuna Końskie. Najbliższy rywal Unii nie odniósł jeszcze w tegorocznych rozgrywkach ani jednego zwycięstwa.

Granat Skarżysko-Kamienna – Unia Tarnów 2:1 (1:1)
Bramki: Latos 38min., Maciejewski 76 min. - Witek 28 min.
Żółte kartki: Płusa – Bartkowski, Ocłoń
Unia: Lisak- Maciosek (68 min. Goliński), Mikołajczyk, Bartkowski, Fryś (83 min. Węgrzyn), Rodak (72 min. Wolański), Kazik, Szczytyński, Witek, Hajduk (58 min. Drozdowicz), Ocłoń
Sędziował: Marcin Bąk (Kielce), widzów: 250
27.10.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |