„Miasto kreatywne/Tarnów” – nieKonferencja

 „Miasto kreatywne/Tarnów” to otwarta konferencja dla osób, które poszukują rozwiązań dla przyszłości Tarnowa i regionu, a także dla tych, którzy poszukują tutaj pracy. Właściwie będzie to nieKonferencja, bo organizatorzy uciekają od formuły wykładu. Dwudniowe spotkanie rozpocznie się 27 września o godzinie 10.00 w Inkubatorze Przedsiębiorczości Tarnowskiego Klastera Przemysłowego przy ulicy Kochanowskiego 32.

 

Tarnowskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, wspólnie z partnerami: Centrum Sztuki Mościce, Biurem Wystaw Artystycznych, Muzeum Okręgowym, Powiatowym Urzędem Pracy, Biurem Karier i Projektów PWSZ oraz Centrum Edukacji i Kreacji Cyfrowej Fabryka Przyszłości zapraszają projektantów, twórców, dziennikarzy, animatorów i menedżerów kultury na dwudniową konferencję „Miasto kreatywne/Tarnów”. To otwarta konferencja dla osób, które poszukują rozwiązań dla przyszłości Tarnowa i regionu, a także dla tych którzy poszukują tutaj pracy. Właściwie  będzie to nieKonferencja, bo organizatorzy uciekają od formuły wykładu. Wierzą, że spotkania ludzi z różnych branż, przykłady dobrych praktyk, dyskusje i siła kontaktów twarzą w twarz, mają sens. Podobnie jak łączenie w codziennym życiu idei z praktyką. Dwudniowe spotkanie odbędzie się 27 i 28 września w godzinach od 10.00 do 16.00 w Inkubatorze Przedsiębiorczości Tarnowskiego Klastra Przemysłowego, przy ulicy Kochanowskiego 32 b.

- Kreatywność wymaga nowego spojrzenia i porzucenia wytartych schematów. Dlatego pierwszy dzień imprezy będzie „wyjściem z pudełka”, otworzeniem się na to co myślą i robią cenieni eksperci i praktycy. Nie ma kreacji bez idei, wartości, wizji przyszłości. Gośćmi tego dnia będą m.in. Bogna Świątkowska – pomysłodawczyni, fundatorka i prezeska zarządu Fundacji Bęc Zmiana, która  zajmuje się tymi zjawiskami, które aktualnie są – lub w najbliższej przyszłości staną się – istotną częścią debaty publicznej;  Artur Celiński – ekspert od polityki kulturalnej i znaczenia kultury dla rozwoju miast, miejski aktywista – członek Kongresu Ruchów Miejskich, szef zespołu badawczego DNA Miasta ; Krzysztof Głomb – Założyciel i prezes Zarządu Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”, które od 20 lat stymuluje e-rozwój samorządów w Polsce, lider powołanego w lutym 2014 roku eksperymentalnego Centrum Edukacji i Kreacji Cyfrowej Fabryka Przyszłości – anonsują organizatorzy. - Ten dzień zamkniemy panelem dyskusyjnym o tym, czy kultura może być narzędziem społecznej zmiany i czy może wpływać na rozwój miasta?

Dzień drugi to spotkania, warsztaty, konsultacje na tematy, które są ważne dla pracujących w branży kreatywnej. Będzie to przede wszystkim spora dawka praktycznej wiedzy dotyczącej efektywnej komunikacji interpersonalnej, a także możliwość rozmowy z branżowym ekspertem, konsultacji własnych pomysłów i nawiązania kontaktów. Wiedzą podzielą się m.in. Marek Makowiec – pracownik naukowy, doktor w Katedrze Zachowań Organizacyjnych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, praktyk szkoleń i doradztwa z zakresu zakładania działalności gospodarczej i pozyskiwania dofinansowania na nią, szkoleń menedżerskich, przedsiębiorczości, analizy rynku i badań marketingowych; Magdalena Parysz - trener i coach, menadżer sprzedaży oraz obsługi klienta, doświadczony specjalista rekrutacji oraz przedsiębiorca; a także specjaliści Urzędu Skarbowego, Powiatowego Urzędu Pracy.

nieKonferencja  Miasto kreatywne/Tarnów jest współfinansowana z budżetu Miasta Tarnowa. Wydarzeniem towarzyszącym będzie 28 września o godzinie 18.00 spotkanie z Filipem Springerem i promocja książki „Miasto Archipelag”. Spotkanie w Biurze Wystaw Artystycznych przy ulicy Słowackiego poprowadzi Barbara Bułdys z Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Wstęp wolny.

 

24.09.2016
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |