Złota Płyta tarnowskiego chóru

 W Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, podczas koncertu w dniu 15 października” Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes odebrał Złotą Płytę za album Ave Maria". To już trzecia Złota Płyta CD chóru, który posiada w swoim dorobku również Platynową Płytę DVD.

 

W sobotę, 15 października, Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes", na ręce dyrygenta, ks. Władysława Pachoty, odebrał Złotą Płytę za album „Ave Maria". Wyróżnienie to wręczył mecenas Marek Staszewski, reprezentujący Związek Producentów Audio Video. Jest to już trzecia Złota Płyta CD chóru, który posiada w swoim dorobku również Platynową Płytę DVD.

Płyta „Ave Maria" powstała w 2012 roku we współpracy z harfistką Elżbietą Baklarz i kwartetem smyczkowym „Airis", partie solowe wykonuje Aleksandra Topor.

Album zawiera 15 najpiękniejszych utworów „Ave Maria”. Jest to przekrojowy repertuar od chorału gregoriańskiego poprzez renesans, romantyzm, neoromantyzm aż po muzykę współczesną. Płyta zawiera m.in. najsłynniejsze i najbardziej znane dzieła skomponowane przez Jana Sebastiana Bacha, Charlesa Gounoda i Franciszka Schuberta, zaaranżowane dla chóru. Wyjątkowym akcentem są utwory skomponowane na zamówienie chóru „Puellae Orantes” przez polskich kompozytorów Pawła Łukaszewskiego, Pawła Sydora, Miłosza Bembinowa, a także opracowanie utworu Michała Lorenca - wybitnego kompozytora muzyki filmowej.

Uroczyste odebranie Złotej Płyty miało miejsce podczas koncertu w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Pierwsza część koncertu poświęcona była ostatniemu sukcesowi chóru, odniesionemu podczas międzynarodowego konkursu w Hiszpanii. Chór zaprezentował repertuar konkursowy i podzielił się wrażeniami z pobytu w Katalonii i na Lazurowym Wybrzeżu.

18.10.2016
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |