Kolejna porażka szczypiornistów

Piłkarze SPR PWSZ Tarnów przegrali kolejny mecz ligowy. Tym razem tarnowianie ulegli Moto Jelcz Oława 29:34. SPR PWSZ zajmuje w tabeli I ligi 11 lokatę z dziewięcioma punktami zdobytymi w 11 spotkaniach. W następnej kolejce zespół z Tarnowa zagra z drużyną z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Trzecią z rzędu porażkę ponieśli w rozgrywkach ligowych szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów. W 11 kolejce spotkań tarnowianie przegrali u siebie z Moto Jelcz Oława 29:34.

Goście od początku lepiej spisywali się na parkiecie obejmując prowadzenie 3:0. Dopiero wówczas tarnowianie rozpoczęli odrabianie strat, doprowadzili do remisu 4:4, następnie objęli prowadzenie 6:4, później 7:5.

Było to ostatnie prowadzenie tarnowian. Goście odpowiedzieli trzema golami i do końca pierwszej połowy powiększyli przewagę do pięciu bramek.

Tuż po rozpoczęciu gry po przerwie gospodarze zdobyli dwie kolejne bramki odrabiając część strat. Później ponownie inicjatywę przejęci goście, tarnowianie zaś grali przede wszystkim mało skutecznie, marnując kolejne okazje do zdobycia goli. Ostatecznie druga połowa zakończyła się remisem, cały mecz porażką tarnowian różnicą pięciu bramek.

SPR PWSZ ma po 11 rozegranych spotkaniach dziewięć punktów i zajmuje w tabeli I ligi 11miejsce. W następnej kolejce do Tarnowa przyjedzie KSZO Odlewania Ostrowiec Świętokrzyski.

SPR PWSZ Tarnów – Moto Jelcz Oława 29:34 (14:19)

Bramki dla SPR: Dutka 7, Wajda 7, Szatko 6, Nowak 3, Jewuła 3, Mogielnicki 2, Kowalik 1