Nagroda dla tarnowskiego PTTK

 Tarnowski oddział PTTK zajął drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie dla oddziałów PTTK na najlepszą programową ofertę turystyczną dla osób niepełnosprawnych. To w głównej mierze zasługa koła Włóczykije, działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Eugenii Gierat w Tarnowie. Tylko w zeszłym roku w różnego rodzaju imprezach „Włóczykijów” uczestniczyło 760 osób.

 

Konkurs na najlepszą ofertę turystyczną dla osób niepełnosprawnych organizuje Rada do Spraw Turystyki Osób Niepełnosprawnych. Komisja konkursowa zdecydowała, że tarnowski oddział znalazł się w pierwszej trójce najprężniej działających oddziałów, które posiadają najciekawszą ofertę dla turystów niepełnosprawnych. Nagrodę odebrała w Warszawie Bogumiła Moskal, opiekun koła „Włóczykije”.

Koło działa od ponad trzech lat, a na swoim koncie ma już kolejną nagrodę. Wiele imprez organizowanych przez tarnowskie koło na stałe wpisało się do harmonogramu imprez. Są to: złaz integracyjny „Witamy Bociana”, gra terenowa po Tarnowie, Duchowe Wędrowanie oraz Złaz Edukacyjno – Przyrodniczy „Uśmiech Jesieni”. – Poprzez udział w imprezach uczestnicy uczą się aktywnie i zdrowo spędzać wolny czas, mają doskonałą okazję do poznania bliższego i dalszego środowiska przyrodniczo – geograficznego, przeżywają niezapomniane lekcje historii i patriotyzmu w terenie, integrują się z rówieśnikami i poznają ciekawych ludzi – tłumaczy Bogumiła Moskal, opiekunka koła.

Najbliższy rajd, Witamy Bociana”, zaplanowano 21 marca na Jamnej. Jak informują organizatorzy, swój udział zadeklarowało już ponad 200 uczestników. Chętni wciąż mogą się zgłaszać.

15.03.2017
Twój komentarz:
Ankieta
W tym roku urlop spędzę:
| | | |