Udany wieczór w MCK

29 października w MCK odbył się wernisaż wystawy Jerzego Skolimowskiego, projekcja jego najnowszego filmu „Cztery noce z Anną”, oraz spotkanie z reżyserem, które poprowadził Lukasz Maciejewski.

Spora liczba tarnowian pojawiła się w środowy wieczór w Mościckim Centrum Kultury. Powodem był wielki powrót Jerzego Skolimowskiego, który po 17 latach milczenia przypomniał o sobie filmem „Cztery noce z Anną”. Zanim jednak rozpoczęła się projekcja filmu, można było poznać Jerzego Skolimowskiego – malarza. Ogromne płótna rozwieszone w holu MCK przyciągały uwagę zimnymi barwami i przytłaczały raczej ponurym klimatem. Stanowiły jakby plastyczny prolog do filmu.
Bezpośrednio po projekcji, Łukasz Maciejewski poprowadził spotkanie z reżyserem. Spotkanie stało się również okazją dla widzów do zadania reżyserowi mniej lub bardziej zabawnych pytań, np. o występującą w filmie scenę z udziałem... muchy. Jerzy Skolimowski okazał się człowiekiem pełnym poczucia humoru i absolutnie pozbawionym poczucia własnej wielkości. Chętnie odpowiadał na zadawane pytania i bez oporów przyznał się do całkowitej nieznajomości twórczości Dostojewskiego. Ale człowiek prawdziwie wielkiego formatu, nie musi potwierdzać tego na każdym kroku.


30.10.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Biorąc pod uwagę infalcję i ogólną sytuację gospodarczą, sądzę, że moja sytuacja w ciągu najbliższego roku: