Tarnowscy harcerze śladami świętego Mikołaja

 Tarnowscy harcerze po raz kolejny zorganizowali Rajd Szlakami Świętego Mikołaja „TREPCOK 2017”. W tym roku trasa wiodła do Ciężkowic. W imprezie uczestniczyło 180 harcerzy. Przechodni puchar dla najbardziej zaangażowanej i wyróżniającej się drużyny trafił do 29. Tarnowskiej Drużynie Starszoharcerskiej.

 

Po raz 24. odbył się Rajd Szlakami Świętego Mikołaja „TREPCOK 2017”. W tym roku tarnowskich harcerzy gościła Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Ciężkowicach.

W tegorocznym Rajdzie uczestniczyło aż 180 harcerzy. Instruktorzy Hufca, pod wodzą Komendanta Rajdu, podharcmistrza Pawła Kozioła, od wielu miesięcy skrupulatnie przygotowywali trasy, zajęcia, gry terenowe i całe mnóstwo świątecznych niespodzianek.

W trakcie rajdu harcerze wzięli udział w dwóch grach terenowych, które sprawdziły ich spryt, wiedzę i orientację w terenie. W szkole, podczas popołudniowych zajęć, z pełnym zaangażowaniem rozwiązywali specjalnie przygotowany quiz i ujawniali swoje talenty aktorskie, biorąc udział w teatralnym festiwalu.

Wieczory pozwoliły na wyciszenie, chwileczkę zadumy, odrobinę wspomnień i rozwijanie poczucia wspólnoty. Spotkania w harcerskim kręgu dały okazje do celebrowania chwil przy akompaniamencie harcerskich piosenek i gawęd. - To niezwykłe wydarzenie, z długą historią i bogatą tradycją, cieszy się od lat ogromnym zainteresowaniem harcerzy. Nowe przyjaźnie, przygody pełne wyzwań, wieczory w zadumie, nauka, zabawa i radość – a to wszystko w jeden weekend wspaniałej harcerskiej zabawy – mówi Sonia Kurek, rzecznik prasowy Hufca ZHP Tarnów.

Ostatni dzień tej niezwykłej przygody, to czas świętowania, wyróżnień i nagród. W tym roku przechodni puchar dla najbardziej zaangażowanej i wyróżniającej się drużyny, przypadł 29. Tarnowskiej Drużynie Starszoharcerskiej. W przyszłym roku harcerze przekażą go kolejnym zwycięzcom Rajdu.

08.12.2017
Twój komentarz:
Ankieta
W tym roku urlop spędzę:
| | | |