Zaproszenie do „Marzenia”

6 listopada w kinie „Marzenie” odbędzie się kolejna projekcja z cyklu „Czwarty ekstra Film”. Tym razem publiczność obejrzy jednorazowy pokaz filmu Carlosa Saury „Fados”. Początek projekcji o 18.15. Bilety można już nabywać w przedsprzedaży, członkowie Akademii Filmowej mają prawo do 50 % zniżki przy zakupie biletów.

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza 6 listopada na 18.15. do kina „Marzenie” na kolejną projekcję z cyklu „Czwarty ekstra Film”. Tym razem będzie to „Fados” Carlosa Saury. Hiszpański reżyser po raz kolejny zaprasza publiczność w wyjątkową muzyczną podróż. Po wcześniejszych filmach - „Tango” „Flamenco”, czy „Iberia” , „Fados” jest kolejną odsłoną cyklu.
- Fados - smutna pieśń opiewająca marny los biednego człowieka, jak blues, jazz, a może i …hip hop. Zrodzone w zaułkach portugalskiej biedoty stało się uniwersalną pieśnią tych, „którym coś w życiu nie wyszło”. Fados nie ma jednego oblicza, i w filmie Saury pokazane są właśnie wszystkie. „Fados” to próba pokazania wielkiej tradycji , to muzyczne misterium tańca i śpiewu. Prawdziwa uczta dla oczu i uszu, chociaż pojawia się stwierdzenie, że to film bardziej do słuchania niż oglądania , jeżeli nawet tak jest to warto poddać się jego sile… - napisano w jednej z recenzji filmu.
Bilety można już nabywać w kasie kina „Marzenie” w przedsprzedaży, będzie je można również kupić przed seansem. Członkowie Akademii Filmowej mają prawo do 50 % zniżki przy zakupie biletów.
04.11.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Biorąc pod uwagę infalcję i ogólną sytuację gospodarczą, sądzę, że moja sytuacja w ciągu najbliższego roku:
| | | |