Wygrana na szczycie

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów pokonali we własnej hali lidera tabeli I ligi – AZS AWF Biała Podlaska – 35:34, mimo, że do przerwy przegrywali różnicą pięciu goli. Dzięki tej wygranej tarnowianie są liderem tabeli z trzypunktową przewagą nad zespołem z Białej Podlaskiej. W następnej kolejce SPR wyjeździe do Piekar Śląskich na mecz z Olimpią MEDEX.

W Tarnowie zmierzyły się w bezpośrednim pojedynku zespoły lidera i wicelidera grupy B I ligi piłki ręcznej. Z tej konfrontacji zwycięsko wyszli szczypiorniści SPR PWSZ.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 3:0 i 6:2, ale goście z Białej Podlaskiej nie zamierzali oddać punktów za darmo. Rozpoczęli odrabianie strat, a pod koniec pierwszej połowy zdobyli cztery gole z rzędu i wyszli na prowadzenie różnicą pięciu bramek.

Po pierwszej połowie nic zatem nie wskazywało, że punkty zostaną w Tarnowie. Natychmiast po przerwie  gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Na 10 minut przed końcem meczu tarnowianie ponownie wyszli na prowadzenie 30:29. Przy stanie 33:33 do siatki rywali trafili Nowak i Kubisztal. Goście odpowiedzieli bramką Stefańca, ale na ewentualne wyrównanie zabrakło już czasu.

Po tej wygranej SPR PWSZ prowadzi w tabeli, mając po 17 spotkaniach 42 punkty i trzy punkty przewagi nad wiceliderem. W następnej kolejce zespół z Tarnowa zmierzy się w Piekarach Śląskich z Olimpią MEDEX.

SPR PWSZ Tarnów – AZS AWF Biała Podlaska 35:34 (18:23)

Bramki dla SPR: Kubisztal 10, Duda 7, Jewuła 4, Sanek 4, Nowak 4, Niemiec 2, Mogielnicki 2, Misiewicz 1, Kowalik 1