Gitarowa Jazz - Woman w Tarnowie

7 listopada w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury wystąpi, po raz pierwszy w Tarnowie, polska „Gitarowa Jazz Woman” – Krzysia Górniak. Towarzyszyć jej będą najlepsi polscy muzycy jazzowi. Koncert rozpocznie się o 19.00. Koszt biletu to 20 złotych.
7 listopada o godzinie 19.00. rozpocznie się w Tarnowskim Centrum Kultury koncert grupy „Krzysia Górniak Band”. Zespół prezentuje nowoczesne, dynamiczne brzmienie jazzu fusion. Wszystkie kompozycje to autorskie utwory Krzysi Górniak z płyt „Tales” i „Ultra”, z której kompozycja "Blue" znalazła się w finale konkursu kompozytorskiego "International Songwriting Competition 2005". W Tarnowie zespół zaprezentuje także nowe kompozycje, które ukazały się na nowej płycie "Emotions". W piwnicach TCK wystąpią: Krzysia Górniak – gitara, Arkadiusz Nawrocki – piano, Filip Sojka – gitara basowa oraz Przemek Knopik – perkusja.
Krzysia Górniak to absolwentka Uniwersytetu Muzycznego i Sztuki Dramatycznej w Grazu w klasie gitary jazzowej. Od czasu powrotu do Polski wydała dwie autorskie płyty, których jest kompozytorem, aranżerem i producentem. Uczestniczyła w lekcjach i warsztatach m. in. z takimi muzykami jak: Wayne Brasel, Wynton Marsallis, Mike Stern, Karl Ratzer, Susanne Weinert, John Abercrombie, Christian Rover, Garison Fewell, Bob Mintzer, Ron McClure, Billy Hart, Adam Nussbaum, Clarke Fischer, Alan Jones, Sid Jacobs. Grała w wielu klubach jazzowych w Polsce i Europie; uczestniczyła w kilku trasach koncertowych po Grecji. Grała na renomowanych Festiwalach Jazzowych.
Arkadiusz Nawrocki - pianista, kompozytor, aranżer, realizator, producent. Współpracuje m. in. z Marią Sadowską i Markiem Trandą.
Filip Sojka - gitary basowe - absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczestnik i laureat festiwali Jazz Juniors 93, Poznań Jazz Fair 93, 17 Leverkusener Jazztage. Muzyk sesyjny z dorobkiem ponad 40 płyt. Wydał dwie autorskie płyty - "KGB" (Polnia records 1996) oraz "BASSMEDIA "(Polonia records 2000).
Przemek Knopik jest absolwentem Wydziału Jazzu w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest jednym z nielicznych perkusistów, który gra koncerty solowe. Na Łódzkich Dniach Jazzowych "Jazzga 2000" otrzymał Grand Prix za swój projekt solowy. Jego autorski projekt "Knopik Band" w krótkim czasie zdobył licznych fanów. Na stałe współpracuje z KRZYSIA GÓRNIAK BAND.
04.11.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedzielę?
| | | |