Wygrana Unii

Piłkarze Unii Tarnów pokonali na własnym boisku Karpaty Krosno 3:0. Tarnowianie awansowali na 12 miejsce w tabeli  z 24 punktami dobytymi w 23 spotkaniach. Już w środę Unia zagra w Mościcach ze Stalą Rzeszów.

Bardo ważne punkty wywalczyli w meczu z Karpatami Krosno piłkarze Unii Tarnów. Tarnowianie zagrali dobre spotkanie i wygrali zasłużenie. Do przerwy padł tylko jeden gol, gdy w polu karnym gości faulowany był Sojda, a do bramki w 11 metrów trafił Damian Lubera.

Po przerwie goście próbowali odrabiać straty, ale grali słabo i nie byli w stanie odwrócić losów spotkania. Tymczasem tarnowianie jeszcze dwukrotnie trafili do siatki. Najpierw po wymianie piłki w polu karnym do pustej bramki trafił Biały, a tuż przed końcem meczu sytuację sam na sam bramkarzem wykorzystał Tyrka.

Po tej wygranej Unia ma 24 punkty zdobyte w 23 spotkaniach i zajmuje w tabeli III ligi 12 lokatę. Kolejny mecz ligowy tarnowianie rozegrają już w środę w Mościcach ze Stalą Rzeszów.

Unia Tarnów – Karpaty Krosno 3:0 (1:0)
Bramki: Lubera (29 min. karny), Biały (74 min.), Tyrka (90+3 min)
Żółte kartki: Popiela, Ściślak
Unia: Banek - Łazarz, Wierzchowiec, Bartkowski, Węgrzyn, Tyl (70 min. Hebda), Popiela (66 min. Ściślak), Zawrzykraj (72 min. Nytko), Lubera (80 min. Tyrka), Sojda (86 min. Orlik), Biały
Sędziował: P. Białacki (Kielce), widzów: 450