Degradacja Bruk-Betu

Bruk-Bet Termalica Nieciecza zakończyła swój trzyletni pobyt w Ekstraklasie. Przesądziła o tym wyjazdowa porażka z Piastem Gliwice 0:4. Niecieczanie zakończyli rozgrywki na 15, przedostatnim miejscu w tabeli i wspólnie z Sandecją żegnają LOTTO Ekstraklasę.

Piłkarzom Bruk-Betu wystarczał remis w ostatnim spotkaniu LOTTO Ekstraklasy z Piastem Gliwice, by utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niestety – niecieczanie przegrali 0:4 i wspólnie  Sandecją Nowy Sącz zostali zdegradowani do I ligi.

Lepiej grający od początku gospodarze w 20 minucie wyszli na prowadzenie. Saša Živec dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, Mateusz Kupczak przy wybiciu piłki wpadł na interweniującego Trelę, a Mateusz Mak pokonał zdezorientowanego bramkarza strzałem z powietrza. Kilkanaście minut później było już 2:0. Martin Bukata zza linii pola karnego tuż pod poprzeczką trafił do siatki.

Po zmianie stron goście starali się atakować, ale ich starania z reguły nie kończyły się sytuacjami podbramkowymi. Niecieczanie najlepszą okazję na zdobycie gola mieli w 65 minucie. Po rzucie rożnym i główce Kupczaka została wybita z linii bramkowej, a dobitka Bartosza Szeligi trafił w boczną siatkę.

W ciągu ostatnich kilkunastu minut spotkania gospodarze zdobyli dwie kolejne bramki. W 78. minucie Živec mocnym ładnym zaskoczył Trelę. Przyjezdni próbowali odpowiedzieć, ale sytuacji sam na sam z Jakubem Szmatułą nie wykorzystał Vladislavs Gutkovskis. Bramkarz zdołał obronić jego strzał nogami. Również kolejne uderzenie głową Kupczaka minęło bramkę Piasta. Gości dobił w końcówce uderzeniem zza linii pola karnego Gerard Badía.

Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:0 (2:0)

Bramki: Mak (20 min.), Bukata (34 min.), Zivec (78 min.), Badia (90 min.)

Żółte kartki: Sedlar, Czerwiński, Dziczek

Bruk-Bet: Trela - Szeliga, Kupczak, Putiwcew, Maksimenko, Grzelak, Jovanović, Pawłowski (80 min. Piątek), Purece (52 min. Stefanik), Śpiączka (5 min. Gergel), Gutkovskis

Sędziował: Sz. Marciniak (Płock), widzów 6 249