Punkty szczypiornistów

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów pokonali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 35:32 i wciąż pozostają w grze o zwycięstwo w rozgrywkach swojej grupy I ligi. W następnej kolejce SPR zmierzy się z zespołem  Chrzanowa.

W I lidze szczypiornistów trwa walka o awans do PGNiG Superligi. W grze pozostały dwa zespoły - AZS Biała Podlaska oraz SPR PWSZ Tarnów. Tarnowianie w weekend pokonali we własnej hali KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski 35:32.

Gospodarze rozpoczęli od wysokiego prowadzenia, ale pod koniec pierwszej połowy roztrwonili sporą część przewagi, schodząc na przerwę przy stanie 14:11.

Podobnie wyglądał przebieg drugiej połowy. Tarnowianie prowadzili 29:22, gdy rozpoczęli seryjnie tracić bramki. Ostatecznie jednak doprowadzili do wyniku 34:30 i nie pozwolili już sobie odebrać zwycięstwa.

SPR PWSZ ma po 26 spotkaniach 62 punkty, zajmuje w tabeli I ligi drugie miejsce, ale ma jeden mecz rozegrany mniej niż najgroźniejszy rywal – AS Biała Podlaska. Za tydzień zespół z Tarnowa zagra z MTS Chrzanów.

SPR PWSZ Tarnów – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 35:32 (14:11)
Najwięcej bramek dla SPR: Kubisztal 8, Dutka 7, Kowalik 5, Wajda 5, Jewuła 3, Sanek 3, Misiewicz 2, Nowak 2