Pewna wygrana Unii

Piłkarze Unii Tarnów pokonali w meczu ligowym na własnym boisku Sołę Oświęcim 4:0. Tarnowianie mają po 29 kolejkach spotkań 31 punktów i zajmują w tabeli 12 lokatę. W następnej kolejce Unia wyjedzie do Jaśkowic na mecz z Wiślanami.

Piłkarze Unii Tarnów byli faworytem w spotkaniu z Sołą Oświęcim i tym razem nie zawiedli, odnosząc efektowne zwycięstwo.

Tarnowianie od początku mieli przewagę i tworzyli okazje do objęcia prowadzenia, przez prawie 40 minut byli jednak mało skuteczni. Dopiero Artur Hebda, po podaniu Sojdy, strzałem z bliska pod porzeczkę, dał gospodarzom prowadzenie. Tuż przed przerwą indywidualną akcje zakończył celnym strzałem Kacper Nytko.

Początek drugiej połowy należał do gości. Na bramkę Unii uderzał minimalnie niecelnie Rogala, sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Ceglarz.

Z czasem tarnowianie przejęli inicjatywę i zdobyli dwie kolejne bramki. W 71 minucie błąd bramkarza wykorzystał Sojda, który trafił do pustej bramki, a kilka minut przed końcem spotkania Kamil Tyrka strzałem z kilkunastu metrów trafił przy słupku do siatki.

Tarnowianie na pięć kolejek przed końcem rozgrywek mają 31 punktów zdobytych w 29 spotkaniach i zajmują w tabeli 12 pozycję. W następnej kolejce zespół z Tarnowa zmierzy się na wyjeździe z Wiślanami Jaśkowice.

Unia Tarnów - Soła Oświęcim 4:0 (2:0)
Bramki: Hebda (37 min.), Nytko (44 min.), Sojda (71 min.), Tyrka (84 min.)

Żółte kartki: Płonka, Ceglarz

Unia: BanekWierzchowiec, Bartkowski, Więcek, Zawrzykraj, Hebda (86 min. Ściślak), Tyl, Sojda (81 min. Bachara), Lubera (64 min. Popiela), Nytko (60 min. Łazarz), Biały (77 min. Tyrka)

Sędziował: K. Iwanowicz (Kraśnik), widzów: 200