Młodzicy MKS PM Tarnów wicemistrzami Polski

Drugie miejsce wywalczyli w Kielcach w turnieju młodzików w piłce ręcznej – nieoficjalnych mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej. W meczu finałowym tarnowianie ulegli ekipie z Zabrza. Konrad Wątroba został najlepszym lewoskrzydłowym, a Patryk Majcher najlepszym lewym rozgrywającym turnieju.

W piątek i sobotę, 15 i 16 czerwca, w Kielcach odbył się odbywał się finałowy turniej piłki ręcznej w kategorii młodzików – nieoficjalne mistrzostwa Polski w tej kategorii.  W turnieju brały udział cztery najlepsze drużyny w tej kategorii w Polsce - MKS PM MPEC Tarnów, prowadzony przez trenera Szczepana Greczyńskiego oraz drużyny gospodarzy, KS VIVE Kielce, SPR Pogoń 1945 Zabrze i KS SPR Chrobry Głogów.   W pierwszym meczu  tarnowianie spotkali się w półfinale turnieju z renomowanym zespołem następców Karola Bieleckiego i Sławomira Szmala drużyną gospodarzy, KS VIVE Kielce i po wspaniałej grze całego zespołu wygrali z nimi trzema bramkami, 24:21.

W drugim dniu, w meczu finałowym, młodzi tarnowscy szczypiorniści ulegli faworyzowanej drużynie z Zabrza 11:20 i zajęli drugie miejsce w turnieju.

Srebrny medal młodzików jest w ostatnich latach największym sukcesem sekcji piłki ręcznej Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

Nagrody indywidualne przyznano Konradowi Wątrobie i Patrykowi Majcherowi.

Zespół tarnowski zagrał w Kielcach w składzie: Michał Zarzycki, Mateusz Chłopek, Jakub Sikora, Kacper Zając, Jakub Wzorek, Kacper Bień, Klaudiusz Kasprzyk, Konrad Wątroba, Kamil Gromadzki, Szymon Wajda, Patryk Majcher, Jakub Kociuba, Michał Mucha, Korneliusz Małek, Dominik Starzyk, Kamil Mruk i Igor Tarczoń.