Nieudany pierwszy krok

Nie udała się inauguracja rozgrywek Fortuna I ligi w Niecieczy. Bruk – Bet Termalica Nieciecza przegrał z Bytovią 1:2. Następny mecz niecieczanie zagrają  w najbliższą sobotę w Bielsku - Białej z Podbeskidziem.

To nie był udany początek rywalizacji w I lidze dla  zespołu z Niecieczy. Bruk - Bet Termalica rywalizację rozpoczęła od porażki z Bytovią Bytów.

Goście objęli prowadzenie już po 12 minutach. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na listę strzelców wpisał się debiutujący w Bytovii Mateusz Kuzimski.

W 26 minucie powinno być 1:1 ale piłka po strzale Kiełba trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Gospodarze próbowali do końca pierwszej połowy odrobić stratę, ich ataki nie przeniosły jednak efektów.

Tymczasem druga połowa rozpoczęła się dla niecieczan fatalnie. W 47 min po dośrodkowaniu Burkhardta z rzutu wolnego piłkę głową do własnej bramki skierował Vladislavs Gutkovskis.

W 80 min pięknym strzałem gola dla gospodarzy zdobył Purece. Jeszcze na kilka minut przed końcem spotkania na bramkę Bytovii szarżował Kiełb, obrońcy wybili jednak piłkę.

Kolejny mecz zespól z Niecieczy zagra w Bielsku - Białej z Podbeskidziem, które w inauguracyjnej kolejce wygrało na wyjeździe GKS Katowice 1:0.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Bytovia Bytów 1:2 (0:1)

Bramki: Kuzimski (12 min), Gutkovskis (48 min. samob.), Purece (80 min)

Żółte kartki: Grzelak, Szeliga, Putiwcew, Gutkovskis - Burzyński, Burkhardt

Bruk-Bet: TrelaSzeliga, Kupczak, Putiwcew, Grzelak, Skóraś (70 min. Mróz), Jovanović (61 min. Śpiączka), Szymonowicz (46 min. Miković), Purece, Kiełb,  Gutkovskis

Sędziował: S. Jarzębak (Bytom), widzów 2 011.