Zwycięstwo Termaliki

W meczu 2. kolejki Fortuna 1 Liga, Bruk-Bet Termalica Nieciecza na wyjeździe pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1. Kolejny mecz niecieczanie zagrają 4 sierpnia u siebie z ŁKS Łódź.

Zespół z Niecieczy w Bielsku – Białej w pełni zrehabilitował się za przegraną z Bytowią.

Niecieczanie od początku spotkania rozpoczęli atak. Z czasem gra się wyrównała za sprawą Valerijsa Sabali, który dwa razy postraszył gości. Tymczasem jedna z ich kontr zakończyła się celnym strzałem Florina Purere.

Po zdobyciu bramki gospodarze zaatakowali, nie byli jednak w stanie pokonać Treli. Udało im się to w 59 minucie, gdy po dośrodkowaniu Sobali, Kostorz posłał piłkę do siatki.

Radość miejscowych nie trwała jednak długo. W 65 minucie po jednym z ataków, strzałem z linii pola karnego bramkarza pokonał Gutkowskis.

W końcówce meczu, jeszcze raz, po czerwonej kartce dla Szeligi, do strzału zebrali się gospodarze, ale Trela ten strzał obronił.

Za tydzień Termalica Bruk-Bet zmierzy się z u siebie z ŁKS Łódź.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (0:1)

Bramki: Kostorz (59 min.) - Purece (19 min.), Gutkovskis (65 min.)

Żółte kartki: Sierpina, JończyBougaidisWiktorskiPalavandishviliSzeliga, Grzelak,  czerwona kartka: Szeliga (druga żółta)

Termalica: TrelaSzeliga, Kupczak, Putiwcew, Grzelak, Skóraś, JovanovićMiković (85 min. Sadzawicki), Purece (64 min. Stefanik), Kiełb (64 min. Gergel), Gutkovskis

Sędziował: J. Małyszek (Lublin), widzów 3 130.